بهانه بی بهانه : معیارهای بالا تعیین کنید

بهانه بی بهانه : معیارهای بالا تعیین کنید
مجموع 5 از 3 رای

معیارهای بالا تعیین کنید

بهانه بی بهانه : معیارهای بالا تعیین کنید

شما برای اینکه معیارهایی برای عملکرد عالی در تک تک بخش های تجارت خود تعیین کنید و بعد مدام تلاش کنید تا حتی بهتر شوید به انضباط احتیاج دارید. شما باید از فرمول «بم و پن» استفاده کنید که مخفف عبارت: «بهبود مداوم و پایان ناپذیر» است. اصلا مهم نیست که سطح کیفیت فعلی شما چقدر است شما هرگز نمی توانید راضی شوید. باید مدام توقع تان را از خودتان و افرادی که در حوزه مسئولیت شما هستند بیشتر کنید.

برای اینکه ساعت های طولانی در طی ماه ها و سال ها سخت کار کنید تا در حوزه تجاری خود به اوج برسید به انضباط فردی نیاز دارید. در آمریکا یک کارآفرین معمولی، فردی که صاحب یک بنگاه تجاری است یا یک میلیونر خودساخته در هفته ۵۹ ساعت کار می کند. بعضی از کارآفرین ها حتی در اولین سال های ساخت تجارت خود هفتاد الی هشتاد ساعت در هفته کار می کنند. اگر می خواهید بهترین باشید و در حوزه فعالیت تان به اوج برسید باید آماده باشید که خود را موظف کنید تا این تعداد ساعت وقت و این سطح از سخت کوشی را به کار ببرید.

به راه حل فکر کنید

برای اینکه در تجارت موفق شوید باید بیشتر پیشتاز باشید نه اینکه صبر کنید تا وقتی اتفاقی افتاد به آن واکنش نشان بدهید. باید به جای تمرکز روی مشکلات روی راه حل ها تمرکز کنید. باید به جای اینکه کارهای کم ارزش یا بی ارزش حواس تان را پرت کنند هر ساعت از هر روز روی مهم ترین کاری که می توانید انجام بدهید تمرکز کنید.

از همه مهم تر برای اینکه در بلندمدت در یکجا مستقر شوید و چشم انداز بلند مدت زندگی حرفه ای خود را تعیین کنید به انضباط فردی نیاز دارید. به دلیل شدت رقابت موجود برای اینکه در تجارت موفق شوید به سال ها تلاش منضبطانه احتیاج دارید. چه در حرفه ای که متعلق به خودتان است مشغول به کار باشید و چه برای دیگری کار کنید. هیچ راه میانبری وجود ندارد.

هیچ راه ساده ای برای رسیدن به اوج وجود ندارد. فقط یک راه وجود دارد و آن هم از طریق سخت کوشی، انضباط و استفاده از قدرت اراده است. به طور متوسط حدود دو سال طول می کشد تا یک فرد بتواند در یک تجارت جدید سرمایه ای را که در ابتدا در کار گذاشت مجددا به دست آورد. و دو سال دیگر جریان نقدی مثبت لازم است تا پولی را که فرد در دو سال اول قرض و وام گرفت مجددا به دست بیاورد. و سپس سه سال دیگر وقت لازم است تا واقعا به فرد موفقی تبدیل شوید. علاوه بر این همه چیز دوبرابر هزینه و سه برابر وقت می برد.

بر اساس این آمار اصلا چرا باید تجارت خودتان را راه اندازی کنید یا دست به ریسک تجاری جدیدی بزنید؟ چون وقت از دست می رود! به هر حال پنج سال دیگر پنج سال به سن تان اضافه می شود و ده سال دیگر ده سال به سن تان اضافه می شود. و در پایان این مدت یا در اوج حرفه تان قرار خواهید داشت یا اینکه میان ۸۰ درصد باقی مانده خواهید بود که برای هر یک دلاری که پول در می آورند جان می کنند و هر روز نگرانی های مالی دارند. انتخاب با شما است و کلید موفقیت، انضباط است.

منبع: (بهانه بی بهانه، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات بهانه بی بهانه را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن