بهانه بی بهانه : توجه به کاری که می کنید

بهانه بی بهانه : توجه به کاری که می کنید
مجموع 5 از 1 رای

توجه به کاری که می کنید

بهانه بی بهانه : توجه به کاری که می کنید

وقتی کار روی مهم ترین فعالیت خود را آغاز کردید باید خود را موظف کنید که تا زمان تمام شدن آن فعالیت قاطعانه صد در صد وقت و توجه خود را معطوف به همان کار کنید. انتخاب مهم ترین کارتان و سپس شروع آن به جای انجام هر کار دیگر، به انضباط فردی بسیار زیادی نیاز دارد. اما به محض اینکه شروع به انجام آن می کنید جریانی از انرژی را حس خواهید کرد که به شما انگیزه می دهد و شما را به سمت انجام همان کار هدایت می کند.

در نتیجه بیشتر احساس مثبت بودن می کنید و اعتماد به نفس تان بیشتر می شود. و شادتر و مصمم تر خواهید شد. فقط همینکه شروع به انجام یک کار مهم کنید عزت نفس تان بالا می رود و برای ادامه دادن آن کار انگیزه پیدا می کنید. در اعماق وجود هر فردی اشتیاق شدیدی برای قوی و موثر بودن و تسلط داشتن بر زندگی وجود دارد. وقتی خود را موظف می کنید که در هر زمان مهم ترین کاری را که وجود دارد انجام بدهید حس اعتماد به نفس و عزت نفس تان تحریک می شود.

هزار درصد بازگشت سرمایه

مرتب کردن کارهای روزانه با استفاده از روش الف، ب، پ، ت، ث به ندرت بیشتر از ده دقیقه وقت تان را می گیرد. اما به ازای هریک دقیقه ای که برای این نوع برنامه ریزی قبل از شروع کار وقت می گذارید یا به اصطلاح سرمایه گذاری می کنید ده دقیقه در زمان انجام هر کار صرفه جویی می شود. این یعنی از طریق برنامه ریزی کامل و تعیین اولویت ها به صورت شفاف، قبل از شروع اولین کار، هزار درصد بازگشت انرژی خواهید داشت.

وقتی ببینید که در حال پیشرفت هستید و مهم ترین کارتان را به خوبی پیش می برید مغز شما جریان مداومی از ایندورفین را در بدن تان ترشح می کند؛ ایندورفین «داروی شادی» طبیعی است. ایندورفین باعث می شود بیشتر احساس مثبت بودن، متمرکز بودن، هوشیار و آگاه بودن کنید و حس کنید که کنترل زندگی خود را در دست گرفته اید.

وقتی خود را موظف می کنید که بر میل طبیعی تان برای انجام ندادن مهم ترین کارتان غلبه کنید «احساس ایندورفین» در خودتان ایجاد می کنید. این تجربه به این صورت است که حس شور و هیجان، شادی و نشاط و عزت نفس در شما ایجاد می شود. وقتی یک کار بزرگ را به انجام می رسانید و تکمیل می کنید حسی مانند حس یک ورزشکار پیدا می کنید که از خط پایان عبور کرده باشد.

احساس برنده بودن می کنید. دستاورد ناشی از مدیریت زمان عالی، هرگز به پایان نمی رسد. به محض برنامه ریزی کردن برای وقتتان و سازماندهی، آن را شروع می کنید و روزتان را با انجام کار «الف ۱» آغاز می کنید، احساس شادی می کنید و حس می کنید که کنترل خودتان و زندگی تان را بیشتر در دست گرفته اید. هر چه بهتر برنامه ریزی و کار کنید احساس بهتری خواهید داشت.

منبع: (بهانه بی بهانه، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات بهانه بی بهانه را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن