برندسازی شخصی :  وبلاگ نویسی (۱)

برندسازی شخصی :  وبلاگ نویسی (۱)
مجموع 5 از 4 رای

وبلاگ نویسی

برندسازی شخصی :  وبلاگ نویسی (۱)

اگر علاقه به نوشتن دارید وبلاگ نویسی برای شما کاری آسان و دلنشین است. اگر هم به نوشتن علاقه ای ندارید ولی معتقید که باید وبلاگ داشته باشید، می توانید از کسانی کمک بگیرید که بتوانند محتوای خوبی را برایتان تولید کنند.

برای شروع، باید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  • فضا: سیستمی را برای مدیریت محتوای خود انتخاب کنید که مناسب تان باشد. برخی از آنها رایگان هستند و برای برخی دیگر باید مقدار اندکی پول پرداخت کنید. از طرف دیگر شما می توانید میزبان سایت وبلاگی خودتان باشید که برای آن باید به صورت دوره ای (ماهیانه یا سالانه) مبلغی را بپردازید، یا می توانید یک URL به عنوان میزیان پیدا کنید که استفاده از آن برای شما رایگان باشد.
  • URL یا آدرس اینترنتی: نامی را برای سایت تان انتخاب کنید که با برندشخصی تان و محتوای سایت تان هماهنگ باشد. شما می توانید از نام خودتان برای وبلاگ نویسی استفاده کنید. اگر هم نمی خواهید نام خودتان باشد، نامی را انتخاب کنید که ترکیب نام شما و گوشه ی امن تان باشد. اگر هم مطلب تخصصی می گذارید می توانید از موضوع آن برای آدرس سایت تان استفاده کنید.
  • عنوان: تصمیم بگیرید که در مورد چه موضوعی می خواهید مطلب بگذارید. باید موضوع را طوری انتخاب کنید که دستتان باز باشد. به طور مثال اگر بخواهید فقط در مورد پیچک سمی بنویسید بعد از مدتی کوتاه مطلب کم می آورید، به جای آن بهتر است در مورد گیاهانی که سیستم بدن انسان را به هم می ریزد بنویسید.
  • طراحی : ظاهر وبلاگ تان هم بسیار مهم است. شما باید رنگی را انتخاب کنید که بیانگر اینکه مظهر چه چیزی هستید و چه ویژگی هایی دارید، باشد. حتماعکس حرفه ای از خودتان بگذارید مخاطب دوست دارد تصویری از شما داشته باشد. فونتی را انتخاب کنید که متناسب با سبک شما باشد و با مدل های دیگری که در سایر موارد برند شده ی خود استفاده کردید هماهنگ باشد.

(منبع: برندسازی شخصی، سوزان کریتون)

در ادامه مقالات برندسازی شخصی همراه ما باشید …


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن