برندسازی شخصی : محیط کارتان را شخصی کنید

برندسازی شخصی : محیط کارتان را شخصی کنید
مجموع 5 از 1 رای

محیط کارتان را شخصی کنید

برندسازی شخصی : محیط کارتان را شخصی کنید

طبق مطالعاتی که در دانشگاه کنتاکی شرقی انجام شد دریافتند، زمانی که محل کار شخصی می شود میزان رضایت مردم از کارشان بیشتر می شود. از همین رو ما هم توصیه می کنیم که محیط کارتان را شخصی کنید تا هم میزان علاقه شما به کارتان بیشتر شود و هم صادقانه تر عمل کنید. زمانی که محل کارتان را طبق سلیقه ی شخصی خود دکور می کنید، نسبت به آن احساس تعلق پیدا می کنید و بازدهی شما بالاتر می رود.

مطالعات بی شمار نشان داده است که برداشتی که افراد با نگاه کردن به دفتر کار کسی دارند اغلب درست است. اگر شما فرد برون گرایی باشید این موضوع کاملا پیدا است و معمولا در دفترتان چیزهایی دارید که دیگران را به آنها دعوت می کنید مثل شکلات. اگر فرد درون گرایی باشید دوست ندارید که کسی مزاحمتان شود و یا حواستان را پرت کند، به همین خاطر دفتر کارتان برای افراد دیگر چندان جذاب و پذیرا نیست.

افراد وظیف شناس میز مرتبی دارد و هر چیزی سر جای خودش است، همیشه مدادها تراشیده است، تقویم به روز است، کتاب ها به صورت منظم کنار هم در قفسه چیده شده است و اگر گلدانی در دفتر کار دارند همیشه با طراوت است. شلختگی و بی نظمی هم پیامی در خود دارد. اولین برداشت آن است که این فرد بی نظم و شلخته است که برداشت خوبی نیست.

چند مورد هستند که به شما کمک می کند که شخصیت تان را در محیط کار نشان دهید:

  • هنر یا عکس
  • کتاب هایی در زمینه کاری تان
  • دکوراسیون با رنگ ویژه ی برندتان
  • سخنرانی انگیزشی و یا پوستر
  • گل و گیاه
  • خاطرات و یادداشت هایی که از دیگران دریافت کرده اید

از قرار دادن هر چیزی که به اعتبار و شایستگی شما در محیط کار لطمه می زند خودداری کنید مثل: حیوانات خشک شده، عکس یا کاریکاتور توهین آمیز به قوم، مذهب و یا شخص خاص. همچنین در استفاده از عکس های شخصی خود هم دقت کنید قطعا استفاده از عکسی که در آن در حال سیگار کشیدن هستید عکس مناسبی نیست.

(منبع: برندسازی شخصی، سوزان کریتون)

در ادامه مقالات برندسازی شخصی همراه ما باشید …


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن