برنامه‌ی کار شما

برنامه‌ی کار شما
مجموع 5 از 1 رای

برنامه-کار

برنامه‌ی کار شما

تفاوت بین رویا و هدف در پیاده‌سازی (اجرا)، نوشتن و ایجاد طرح اقدام برای دستیابی به هدف است. حالا وقت آن است که برنامه کاری خود را بنویسید.

ذهن ما با دستورالعمل‌های دقیق بهتر کار می‌کند. برای باز کردن یک قفل سه رمزی، ۱۸۳۳۳ حالت مختلف وجود دارد. اگر حداقل ترتیب اعداد را بدانید کارتان راحت‌تر می‌شود. اگر رمز را ندانید دایم باید با سعی و خطا هر چیدمانی را امتحان کنید. داشتن یک برنامه، دستورالعمل‌هایی را به ذهن شما می‌دهد تا راحت‌تر قفل استعداد‌هایتان و درهای موفقیت را باز کنید.

به برنامه‌هایی فکر کنید که بتوانید با آن به اهداف‌تان برسید.

 1. جدول زمانی خود را محاسبه کنید
  ببینید به چقدر زمان نیاز دارید تا به آن‌جا برسید؟ در گام پنجم؛ یعنی نقشه بزرگ، درست کردن این جدول زمانی را برایتان توضیح دادم.
 2. مسیرتان را ترسیم کنید
  هزاران راه برای رسیدن به مقصد وجود دارد. کدام را انتخاب می‌کنید؟ چه نقاط پیشرفتی در این راه وجود دارد که باید به آن‌ها برسید؟ چطور می‌خواهید به آن‌ها دست پیدا کنید؟ چقدر زمان نیاز دارید تا به هر یک از این نقاط برسید؟
 3. همسفرانتان چه کسانی هستند؟
  چه‌کسانی در این سفر شما را همراهی خواهند کرد، همسرتان؟ فرزندان یا والدین‌تان؟ اعضای تیم‌تان؟ مهم‌ترین موضوع این است، کسانی که در این مسیر همراهتان هستند، با نقشه شما موافق باشند.
 4. به چه کسانی نیاز دارید؟
  آیا به کسی نیاز دارید که راه را نشان بدهد؟ آیا به کسی نیازمندید که نقشه مسیر را مجدد بررسی کند؟ بدانید به کمک چه کسانی نیاز دارید تا بتوانید به اهدافتان برسید.
 5. چه تحقیقاتی لازم است؟
  آیا لازم است تحقیقی بر روی مقصد مورد نظرتان انجام دهید؟ برای این که نقشه خود را کامل کنید و به اهداف‌تان برسید، به چه اطلاعات اضافه‌ای نیاز دارید که باید از اطراف‌تان جمع‌آوری کنید؟
 6. چه منابعی نیاز دارید؟
  خودرو، غذا، سوخت، دوربین و هر چیزی که از زمان شروع حرکت تا وقتی که به مقصدتان می‌رسید به آن نیاز خواهید داشت، فکر کنید.
 7. چه آموزش‌هایی نیاز دارید؟
  آیا نیاز دارید که طرز کار دستگاه مسیریاب ماشین به شما آموزش داده شود؟ شما و کسانی که در این مسیر حرکت می‌کنید، به چه آموز‌هایی نیاز دارید تا به اهداف‌تان دست پیدا کنید؟
  نکته‌ای وجود دارد که باید به آن توجه کنید. پس از نقشه کشیدن، باید هنر متمرکز ماندن بر روی هدف‌تان و در عین حال انعطاف‌پذیر بودن در برابر مشکلات را فرا بگیرید. قطعا بعد از اولین گام، مشکلات خودشان را نشان می‌دهند.

(منبع: امسال تکرار نخواهد شد، دارن هاردی)

در ادامه مقالات خلق بهترین سال زندگی همراه ما باشید …


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن