برنامه‌ریزی کن، اقدام کن، بازنگری کن و اصلاح کن

برنامه‌ریزی کن، اقدام کن، بازنگری کن و اصلاح کن
مجموع 4 از 1 رای

برنامه‌ریزی

برنامه‌ریزی کن، اقدام کن، بازنگری کن و اصلاح کن

به این فکر کنید که موفقیت‌هایتان چه بوده است و یا کجا کم آورده‌اید؟ چه چیزهایی جواب داده و چه چیزهایی جواب نداده است؟ تصمیم‌های موفق شما چه بوده است؟ درس گرفتن از زندگی بسیار مهم است در غیر این صورت شما مجبور خواهید بود همان تجربیات را تکرار کنید. هر چقدر این اشتباهات را تکرار کنید، تاوان سنگین‌تری خواهید داد. هنر است که همان دفعه اول از اشتباهات‌تان درس بگیرید.

این بخش از سری مقالات خلق بهترین سال زندگی «برنامه‌ریزی کن، اقدام کن، بازنگری کن و اصلاح کن» تضمین می‌کند که شما از تجربیات‌تان درس بگیرید و پیشرفت‌های لازم را انجام دهید تا در دوره بعدی به موفقیت و پیروزی برسید.

فرایند این موضوع هم بسیار ساده است. اول باید برنامه‌ریزی و هدف‌هایتان را مشخص کنید. سپس آن برنامه را انجام دهید و در گام بعدی که بازبینی است، ببینید چقدر خوب عمل کرده‌اید. این گام، موفقیت‌هایتان و برد و باخت‌هایتان را برآورد می‌کند. در آخر نیز اصلاحات لازم را برای پیشرفت کردن انجام دهید.

آلبرت اینشتین: «دیوانگی این است که کاری را مدام انجام بدهیم و هر بار انتظار نتیجه متفاوتی داشته باشیم.»

یک نصیحت کوچک؛ وقتی می‌خواهم هر ساله عملکردم را بازبینی کنم، تقویم سال پیش و آلبوم عکس‌ها را نگه می‌دارم تا همیشه اتفاقات و فعالیت‌هایی را به یاد آورم که سال پیش داشته‌ام.

وقتی می‌خواهید عملکرد سال قبل خود را بسنجید، به ۱۰ نمونه از بهترین اتفاقاتی که در سال پیش برای شما و خانواده‌تان افتاده است، فکر کنید. به چیزهایی مثل خانه خریدن، بچه‌دار شدن یا ترفیع گرفتن بیندیشید. هیچ جواب درست و غلطی وجود ندارد. شاید در ابتدا به ذهن‌تان نرسد، اما سعی کنید به ۱۰ اتفاق خوش در زندگی‌تان فکر کنید.

حال بیایید به موفقیت‌هایتان فکر کنید. درس‌هایی که گرفته‌اید یا به عاقلانه‌ترین تصمیم‌هایی که در سال پیش گرفته‌اید، بیندیشید.

اگر این قدم را برندارید، ممکن است هیچ وقت نفهمید در مسیر اشتباه گام برمی‌دارید. البته زمانی که وقت زیادی گذاشته‌اید و منابع زیادی را صرف کرده‌اید و دیگر فرصتی برای شما باقی نمانده است، متوجه مسیر اشتباه خود خواهید شد.

(منبع: امسال تکرار نخواهد شد، دارن هاردی)

در ادامه مقالات خلق بهترین سال زندگی همراه ما باشید …


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن