اصل داشته‌ها

اصل داشته‌ها
مجموع 5 از 1 رای

اصل داشته‌ها

اصل داشته‌ها

اپرا وینفری: «برای داشته‌هایتان شکرگزار باشید تا بیشتر به شما برسد. اگر مدام روی نداشته‌هایتان متمرکز شوید، هیچ وقت قانع نمی‌شوید.»

این‌جا هستم تا به شما بگویم که به جز موارد زیر هیچ طرز فکری وجود ندارد که بتواند زندگی شما را تغییر بدهد.

  • ثروت به دست بیاورید.
  • سلامتی‌تان را تقویت کنید.
  • استعدادهایتان را کشف کنید.
  • علاقه‌های ماندگار در زندگی‌تان ایجاد کنید.
  • شادی بیافرینید.

در بین تمام طرز فکرهایی که ممکن است تجربه‌شان کرده باشید، یک طرز فکر وجود دارد که زندگی‌تان را به‌طور کلی تغییر می‌دهد. آن طرز فکر حق‌شناسی و سپاسگزاری است. توجه کردن به چیزهایی که دارید، گام مهمی به‌سمت رسیدن به اهداف‌تان است.

فرمول فرایند خلق کردن

در زندگی همان چیزی را دریافت می‌کنیم که آن را خلق نموده‌ایم. خیلی ساده است. انسان‌ها موجودات خلاقی هستند. عاملی که ما را از همدیگر متمایز می‌کند همین است که چه چیزهایی برای خودمان درست کرده‌ایم.

ورودی ⇐ طرز فکر  انتظارات  خلق کردن = نتایج زندگی

چه چیزی برنامه خلاقیت ما را می‌سازد؟

در یک کلام، این انتظارات‌مان است که به خلاقیت ما جهت می‌دهد. حتما این جمله را شنیده‌اید که «احساس نیاز است که باعث می‌شود چیزی خلق شود.» پس این انتظارات‌مان است که تعیین می‌کند در زندگی خود به کجا خواهیم رسید.

اکنون به این سوال می‌رسیم که انتظارات ما چه هستند؟ چرا انتظارات هر فرد با دیگری متفاوت است؟ این طرز فکر ما است که انتظارات‌مان را ایجاد می‌کند. به هر چیزی که فکر می‌کنیم، به یک انتظار تبدیل می‌شود. خوب یا بد، تفکرات‌مان تاثیر به‌سزایی بر زندگی ما دارند. بسیاری از کتاب‌هایی که درباره بهبود شخصی صحبت می‌کنند به مسئله قدرت تفکر انسان پرداخته‌اند.

جلوگیری از اشتباه فاحش

در طول برنامه هدف‌گذاری، برنامه خلاقیت می‌تواند بر علیه شما عمل کند. فکر زندگی که خواستارش هستید، باعث می‌شود به زندگی که ندارید، فکر کنید. دایم بر مواردی متمرکز می‌شوید که ندارید. دائم فکرتان سمت موفقیت‌هایی است که هنوز کسب نکرده‌اید. درحالی که شما باید دیدی از راهی که می‌خواهید بروید و آنچه دوست دارید شوید داشته باشید. باید به چیزهایی که دارید متمرکز شوید. ذهن‌تان باید بر روی دارایی‌هایتان باز باشد.

اگر به داشته‌هایمان فکر کنیم، می‌توانیم تمام تفکرات منفی خود را از خود برهانیم. این باعث می‌شود ذهن ما با افکار مثبت درگیر شود.

(منبع: خلق بهترین سال زندگی، دارن هاردی)

در ادامه مقالات خلق بهترین سال زندگی همراه ما باشید …


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن