برای بازی روانی ، چه پیراهنی می پوشید؟

برای بازی روانی ، چه پیراهنی می پوشید؟
مجموع 5 از 2 رای

بازی روانی

برای بازی روانی ، چه پیراهنی می پوشید؟

بسیار عجیب است که افراد چگونه می توانند افرادی را بیابند که بازی های آنها با بازی های خودشان پیوند بخورد. جک دائما زنهایی را پیدا می کند که او را ترک می کنند و به سراغ مرد دیگری می روند. مالی مراجعینی را پیدا می کند که از او درخواست کمک کنند ولی آن را نپذیرند.

مانند این است که هر شخص پیراهنی پوشیده است که نام بازی را که دوست دارد با او بشود روی آن نوشته است. بر قسمت جلوی پیراهن اشعاری نوشته شده که ما آگاهانه می خواهیم همه آن را ببینند. در پشت این پیراهن «پیام پنهانی» در سطح روانشناختی حک شده است. پیامی که در پشت این پیراهن نوشته شده همان پیامی است که در واقع تعیین می کند که ما چه کسانی را برای رابطه با خود بر میگزینیم.

می توانیم تصور کنیم که بر روی قسمت جلوی پیراهن جین شعاری بدین مضمون نوشته شده است:

«من شیرین و پر تحمل هستم». در حالی که در پشت پیراهن چنین شعاری می خوانید: «فقط صبر کن تا به چنگت بیاورم و به حسابت برسم!»

و به نظر شما شعارهایی که بر قسمت جلویی و پشت پیراهن جک و مالی نوشته شده چه هستند؟

به مثال شخصی خودتان از بازی ها برگردید. تصور می کنید چه شعاری بر قسمت جلو و پشت پیراهن شما نوشته شده؟

فکر می کنید که چه پیام هایی بر قسمت جلو و پشت اشخاص دیگری که در آن موقعیت با آنها در ارتباط بوده اید نوشته شده بود؟

“اگر به صورت گروهی کار می کنید. به گروه های کوچک دو یا سه نفره تقسیم شوید. هر یک از اعضای گروه های کوچک با استفاده از جنبه های شهودی شعارهایی را که بر روی قسمت جلو و پشت پیراهن دیگر اعضای گروه نوشته شده یادداشت می کنند. سپس آنچه را که نوشته اید با یکدیگر در میان بگذارید.”

اگر افرادی که در این گروه های کوچک هستند به خوبی نمی شناسید، نگران نباشید. معمولا ما می توانیم پیام های روی پیراهن را با اولین برخورد بخوانیم.

اگر مایل باشید می توانید این تمرین را با دیگر کسانی که آنها را خوب می شناسید تکرار کنید. شما می توانید با مقایسه شعارهای مختلفی که افراد مختلف روی پیراهن شما می خوانند به اطلاعات جالبی در مورد خودتان برسید.

منبع: (تحلیل رفتار متقابل، یان استورات/ون جونز)

ادامه ی مقالات تحلیل رفتار متقابل را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن