باید بدانید کی و کجا رفت و آمد داشته باشید.

باید بدانید کی و کجا رفت و آمد داشته باشید.
مجموع 5 از 1 رای

بدانید کی و کجا رفت و آمد داشته باشید
باید بدانید کی و کجا رفت و آمد داشته باشید.

همواره مکان های کلیدی ایی وجود دارند که بزرگان و افراد رده بالا در مواقع رسمی و غیر رسمی در آنجا گرد هم جمع می شوند. شما باید این مکان ها را شناسایی کنید و از آنها بعنوان محل های مهم برای جمع آوری و ذخیره ی اطلاعات، برقراری ارتباط، نقطه ای برای دیده شدن و ایجاد تاثیر استفاده کنید.

خارج از محیط کار، مکان هایی وجود دارد که روسا از آنها استفاده می کنند. شاید باشگاه گلف یا رستوران خاص باشد، هرچه و هر کجا باشد وظفه ی شماست که این مکان ها را بشناسید. البته با شتاب و عجله وارد این مکان ها نشوید. ابتدا آنها را بررسی و جستجو کنید. یعنی به اصطلاح قلمرو را شناسایی نمایید تا از هر چه که قبل از ورود به آن نیاز دارید، مطلع شوید.

آیا این رستور دارای کد خاص، یا سبک ویژه ای است که شما باید بدانید؟ آیا عضو شدن در باشگاه گلف آسان است؟ آیا بدون بررسی هم می توانید به روسا بپیوندید؟ آیا این مکان ها جز جاهایی هستند که شما به طور معمول در آنجاها رفت و آمد می کنید، یا اگر تفاقی وارد آنها شوید برای همه مشخص می شود؟

در این مورد دقت کافی به خرج دهید و بدانید آنها کجا گرد هم می آیند، تا چه حد این امکان ها قابل دسترس اند؟

شاید اصلا تصمیم نداشته باشید به این مکان ها بروید. ولی چنانچه حرفی پیش بیاید، حداقل اطلاع دارید کجا می روند. دانش قدرت است!

شاید در محل کار، نزدیک به دستگاه قهوه یا قسمت فتوکپی راهرویی باشد که پاتوق آنهاست. می توانید کاری کنید که همیشه از آنجا عبور کنید تا نام و چهره ی شما شناخته شود.

روسا در موقعیت های رسمی، برای تنفس یا حتی سیگار کشیدن از جلسه بیرون خواهند آمد. اگر شما حتی اهل سیگار هم نیستید، می توانید با پیوستن به آنها جزئی از آنها شوید. سعی کنید ابتدا در محل حاضر باشید تا بعد برای حضورتان در آنجا، مجبور نباشید دلیلی بتراشید یا عذری بیاورید.

(منبع: قانون موفقیت در بازار کار، ریچارد تمپلر)

ادامه ی مقالات موفقیت در بازار کار را دنبال کنید…


1
دیدگاه بگذارید

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
محمدعلی اسماعیلی Recent comment authors
  Subscribe  
با خبرم کن
محمدعلی اسماعیلی

خیلی عالی بود
واقعا این موضوع صادقه در این زمینه، همیشه میگن برای موفقیت باید با افراد بالاتر از خودت و موفق باشی تا بتونی شبیه اونا بشی و تو هم موفق بشی
این مقاله هم بر این گفته تاکیید داره