سه بیان جادویی برای انعطاف پذیری در شرایط سخت

سه بیان جادویی برای انعطاف پذیری در شرایط سخت
مجموع 5 از 2 رای

انعطاف پذیری در شرایط سخت

سه بیان جادویی برای انعطاف پذیری در شرایط سخت

می توانید سه بیان را بیاموزید و از آنها استفاده کنید تا در شرایط سخت و بحرانی انعطاف کافی را داشته باشید:

  • اشتباه کردم

اغلب اشخاص نمی توانند به راحتی بپذیرند که اشتباه می کردند. وقتی اشتباه می کنید. بهترین کاری که می توانید بکنید این است که بلافاصله به آن اذعان کنید. مساله را حل کنید و به جانب دستیابی به اهداف خود حرکت کنید.

تخمین زده می شود که حدود ۸۰ درصد زمان و انرژی اشخاص در شرکت ها و سازمان های بزرگ، صرف این می شود که راهی برای سرپوش گذاشتن بر اعمال خود، پیدا کنند. بسیاری از شرکت های بزرگ و کوچک نیز کارشان به ورشکستگی رسیده است، زیرا نخواسته اند که به اشتباهات خود اعتراف کنند.

  • اشتباه فهمیدم

دومین عبارتی که باید بتوانید آن را به راحتی به زبان بیاورید این است که بگویید: “اشتباه فهمیدم.” واقعا تاسف آور است که تا چه اندازه زمان، انرژی و پول هدر می رود زیرا اشخاص تحت تاثیر نفسانیات خود نمی خواهند بپذیرند که اشتباه فهمیده اند، هر چند این اشتباه را همگان احساس و لمس می کنند.

وقتی بگویید: “اشتباه کردم”، موضوع تا حدود زیادی برطرف می شود زیرا بعد از آن همه می توانند دست به کار شوند تا مساله را حل کنند و یا به هدف برسند. اما تا زمانی که یک مقام مهم و بلند پایه اذعان نکند که اشتباه کرده است، همه چیز متوقف می شود.

  • نظرم را تغییر دادم

اگر اطلاعات جدیدی بدست می آورید که با علم و اطلاعات گذشته ی شما در تناقض بود، آمادگی آن را داشته باشید که بگویید نظرتان را تغییر داده اید.

اشتباه کردن نشانه ی نقطه ضعف نیست، تغییر رای دادن هم نقطه ضعف به شمار نمی آید. در واقع، در شرایط تغییر سریع دانش، تکنولوژی و رقابت، کاملا نشانه ی شجاعت و انعطاف پذیری است اگر بخواهید جلوی خودتان را بگیرید.

(منبع: هدف، برایان تریسی)

ادامه ی مقالات هدف را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن