IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix dmark pwconf startupgrind video marketing استارتاپ گرایند استراتژی های اثر بخش تبلیغات استوری اینستاگرام افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم اینستاگرام اینستاگرام مارکتینگ بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی دیجیتال بازاریابی محتوا برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی تبلیغات تواضع تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی خلاقیت دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین ساخت هویت تجاری سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شیرینی طراحی لوگو فروش فروشگاه اینترنتی قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محصول مدیریت مدیریت منابع انسانی مشاغل بازاریابی مشتری مداری مصاحبه موفقیت موفقیت در بازار کار میوه فروشی نیلپر هشتگ وب فارسی وبینار ویدیو ویدیو مارکتینگ پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کافه تهرون کتابفروشی کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کلانا گل فروشی
افزایش دنبال کننده در اینستاگرام

چگونگی افزایش دنبال کننده در اینستاگرام

پیدا کردن راه‌هایی برای چگونگی افزایش دنبال کننده در اینستاگرام به‌صورت بهینه ممکن است برای اکثر حاصبان کسب‌وکارهای جدید پیچیده به‌نظر برسد. بااین‌حال،‌ بدون دنبال کننده در اینستاگرام نمی‌توان کار زیادی انجام داد. افزایش دنبال کننده در اینستاگرام کار آسانی نیست، به همین خاطر بسیاری از افراد با پرداخت هزینه تعداد دنبال کننده خود را افزایش می‌دهند. در نتیجه، افرادی دنبال کننده‌ی محصولات و یا خدمات شما می‌شوند که ممکن است حتی به آن‌ها نیازی نداشته باشند. این یک راه سریع برای افزایش دنبال کننده در اینستاگرام است ولی بهینه شده نیست.

امّا زمانی که با روش‌های تأیید شده، موفق به جذب مخاطبین هدفتان شدید به‌وضوح می‌توانید تفاوت این دو روش را درک کنید. اگر دنبال کنندگان صفحه‌ی اینستاگرام، مخاطبین هدفتان باشند رشد بسیار خوبی را در فروش محصولات و یا خدمات شاهد خواهید بود.

در ادامه برای افزایش دنبال کننده در اینستاگرام روش‌های مؤثری بیان شده است که با به‌کارگیری این‌ها می‌توانید مخاطبین جدیدی را جذب و باعث رشد و افزایش فروش محصولات خود شوید.

۷ روش آسان برای افزایش دنبال کننده در اینستاگرام

۱ ـ روی کیفیت تمرکز کنید (دنبال کننده)

دلیل خرید دنبال کننده در اینستاگرام چیست؟ یک نوجوان با داشتن مقداری پول می‌تواند تعداد دنبال کنندگان خود را افزایش دهد که باعث می‌شود محبوبیت به‌دست آورد. قطعاً آن‌ها اطلاعی از روش‌های بهینه برای افزایش دنبال کننده در اینستاگرام نمی‌دانند. کسب‌وکارها هم به همین دلیل با پرداخت هزینه تعداد دنبال کنندگان خود را افزایش می‌دهند. اگرچه هدف نهایی متفاوتی را دنبال می‌کنند.

این یک روش برای جذب مخاطب بیشتر است، زیرا شما با داشتن تعداد دنبال کننده‌ی زیاد توانسته‌اید محبوبیت خوبی کسب کنید. خرید تعدادی دنبال کننده در زمان شروع کسب‌وکار منطقی به نظر می‌رسد، امّا واقعاً این‌طور است؟ خرید دنبال کننده این حس را منتقل می‌کند که افرادی را استخدام کرده‌اید تا کار شما را تحسین کنند، امّا واقعاً هدف نهایی شما این است؟

۲ ـ روی کیفیت تمرکز کنید (پست‌ها)

روشهای افزایش دنبال کننده در اینستاگرام

اینستاگرام دارای یک فضای بصری است و ما آدم‌ها علاقه‌ی شدیدی به محتوای بصری داریم. احساسات آن‌ها با دیدن تصاویر و داستان‌های تصویری بیشتر از دیگر روش‌های ارتباطی تحریک می‌شود. مردم زمان خود را در این فضاها صرف دیدن سبک‌های زندگی مختلف، محصولات و خدمات مورد نیازشان می‌کنند. آن‌ها می‌خواهد با دیدن این پست‌ها تغییرات مثبتی در زندگی خود ایجاد کنند.

مردم برای خواندن یک تصویر طولانی یا توصیف‌های زیاد درباره‌ی یک محصول به اینستاگرام نمی‌آیند. آن‌ها در این فضا به‌ندرت وارد بحث‌های عمیق و طولانی می‌شوند و معمولاً حساب‌هایی را که تصاویر بی‌محتوا و کم کیفیت دارند دنبال نمی‌کنند. آن‌ها بیشتر دنبال تصاویری هستند که باعث حیرتشان شود و یا نیازشان را برطرف کند. پس برای افزایش دنبال کننده در اینستاگرام مهم‌ترین چالش تولید پست‌های با کیفیت است. در ادامه نکاتی را دراین‌باره ارائه می‌دهیم.

تصاویر در اولویت است

اینستاگرام جایی نیست که بخواهید چیزی را توضیح دهید و در ادامه برای تکمیل کردن آن تصویری قرار دهید. در این نرم‌افزار تصویر خود باید حاوی پیام باشد. پس باید تصاویری را انتخاب کنید که از رزولوشن مناسب و محتوای خوبی برخوردار باشد.

مردم واقعاً عاشق محتوای بصری‌اند تا محتوای متنی، به همین خاطر است که ۳ رسانه‌ی برتر اجتماعی از این رویکرد پیروی می‌کند. با توجه به محصولات و خدماتی که ارائه می‌دهید، محتوایی را که مردم دوست دارند تولید و در اختیارشان قرار دهید این باعث افزایش دنبال کننده در اینستاگرام می‌شود.

زمینه‌ی مناسب

بیشتر کسانی که به‌صورت حرفه‌ای در حال ساخت محتوا برای اینستاگرام هستند به‌خوبی می‌داند داشتن یک الگوی رنگ‌بندی خاص برای کسب‌وکار بسیار با اهمیت است. افرادی که در حال عبور از پست‌های مختلف در اینستاگرام هستند وقتی با پست‌های مربوط به کسب‌وکار شما مواجه می‌شوند آن را تشخیص و مرور می‌کنند. این تکرار باعث می‌شود نام تجاری شما برای همیشه در ذهن مخاطبین نقش بسته و در صورت نیاز فوراً برای خرید به محصولات شما مراجعه کنند.

استفاده از اِستوری

مخاطبین خود را هر روز درگیر یک ویدیو ساده از خود کنید. اِستوری یک قابلیت بسیار خوب است که بتوانید هر روز با مخاطبین خود در ارتباط باشید، با آن‌ها حرف بزنید و چالش‌های روزانه‌ی خود را به اشتراک بگذارید. این کار باعث می‌شود مشتریان شما احساس راحتی بیشتری داشته باشند. لازم نیست کار خارق‌العاده‌ای انجام دهید فقط کافی است خودتان باشید.

افزایش فالوور

استفاده از ابزارهای ویرایش

استفاده از ابزارهای ویرایش تصاویر به شما کمک می‌کند تا تصاویر جذاب‌تری را منتشر کنید. این نکته را به یاد داشته باشید که مردم علاقه‌ای به دیدن تصاویری که به‌شدت ویرایش شده ندارند. اکثر افراد مشهور در اینستاگرام برای این‌که تصاویر بهتری از خود منتشر کنند از ابزارهای ویرایش تصاویر استفاده می‌کنند و مردم هم آن‌ها دوست دارند؛ زیرا افراد مشهور به‌خوبی می‌دانند چه اندازه از این ابزارهای ویرایش استفاده کنند. بنابراین سعی کنید تصاویر را ساده نگه دارید و از ابزارهای ویرایش به اندازه استفاده کنید.

۳ ـ به‌طور مدارم پست منتشر کنید

می‌خواهید بدانید که چگونه به‌صورت مؤثر باعث افزایش دنبال کننده در اینستاگرام شوید؟ این کار نیاز به صرف زمان در طول روز دارد. برای بسیاری از کسب‌وکارها گذاشتن زمان برای تهیه‌ی پست به‌صورت روزانه بسیار سخت است. ممکن است پس از گذشت روزها یک پست هم در حساب خود قرار نداده باشید. در این صورت بسیاری از دنبال کنندگان خود را از دست خواهید داد. اگر زمان کافی برای تهیه پست به‌صورت روزانه را ندارید یک متخصص استخدام کنید. مردم معمولاً هر روز اینستاگرام خود را بررسی می‌کنند و شما باید از این فرصت استفاده کنید.

نکته‌ی مهم دیگر این است که، اینستاگرام فعالیت‌های پیوسته و مرتب شما را ارزیابی می‌کند و این باعث می‌شود در جستجو، پست‌های شما در اولویت نمایش قرار گیرد.

۴ ـ برنامه‌ریزی در انتشار پست

برای افزایش دنبال کننده در اینستاگرام، زمان‌بندی در انتشار تصاویر از اهمیت بالایی برخوردار است. با توجه به کسب‌وکار زمان‌بندی متفاوت است و باید با توجه به مخاطب هدفتان برنامه‌ریزی شود. به‌عنوان‌مثال، اگر کسب‌وکار شما رستوران و یا هر چیزی مرتبط با وعده‌ی نهار است، باید محتوای تولیدی خود را در آن زمان خاص منتشر کنید. این باعث می‌شود زمانی که مردم در حال جستجو هستند اینستاگرام پست مربوط به کسب‌وکار شما را در اولویت نمایش قرار دهد. برای این‌که بتوان زمان مناسب برای انتشار پست را در دیگر کسب‌وکارها مشخص کرد، باید در زمان‌های مختلف شبانه‌روز محتوای تولیدی را منتشر کنید و با یک ارزیابی دقیق تعداد بازدیدها، زمان بهینه برای انتشار پست را تعیین کنید.

افزایش فالوور

۵ ـ شناخت مخاطبین

برای افزایش دنبال کننده در اینستاگرام دانستن اینکه چه زمانی و چه چیزی باید پست شود بسیار اهمیت دارد. به‌خصوص زمانی که شما می‌خواهید تعداد دنبال کنندگان خود را به‌صورت هدفمند و بهینه افزایش دهید. در حال حاضر بیش از ۲۵ میلیون کسب‌وکار در اینستاگرام وجود دارد که در سال‌های اخیر بیشترین رشد را داشته است.

تلاش برای جذب تمام سلیقه‌ها منجر به شکست می‌شود و شما نمی‌توانید به نتیجه‌ی مورد نظرتان دست پیدا کنید. امّا تلاش برای جذب سلیقه‌ها و نیازهای خاص به شما کمک می‌کند تصاویر و ویدیوهایی تولید کنید که مورد نیازشان است و این باعث افزایش تعداد بازدیدها می‌شود. بنابراین مخاطبین هدف خود و نیازهای آن‌ها را تعیین و شروع به تولید محتوای با کیفیت کنید. مطمئناً نتایج خوبی کسب خواهید کرد.

۶ ـ بازخورد

یکی دیگر از روش‌هایی که می‌توانید محتوای با کیفیت تولید کنید و در نتیجه باعث افزایش دنبال کننده در اینستاگرام شوید ارزیابی بازخورد هر پست است. شما باید با توجه به رویکرد کلی از پیش تعیین شده، راه‌های مختلفی را برای جذاب‌تر شدن محتوای تولید امتحان کند. همچنین باید پس از انتشار پست بازخوردهای آن را ارزیابی کنید. این کار باعث می‌شود محتوای تولیدی هر روز با کیفیت‌تر و مناسب سلیقه‌ی مخاطبین باشد.

اگر شما زمان کافی برای این کار را ندارید یک متخصص استخدام کنید. مدیریت پست‌های ارسالی و شناخت سلیقه‌ی مخاطبین از مهم‌ترین دلایل رشد تعداد دنبال کننده در اینستاگرام است.

۷ ـ اجتماعی باشید

اینستاگرام مکانی برای گفتگوهای طولانی نیست. بسیاری از کسب‌وکارها از این موضوع راضی هستند. امّا داشتن ارتباط با دیگران برای افزایش دنبال کننده در اینستاگرام مهم است. وقتی مردم درباره‌ی یک پست اظهارنظر می‌کنند، آن‌ها به‌دنبال تعامل با شما هستند. این باعث می‌شود حس نزدیکی و اعتماد بیشتری بین شما مشتریان برقرار شود. همچنین زمانی که افراد جدید نحوه‌ی تعامل شما با مخاطبین را می‌بینند حس بهتری نسبت به شما و کسب‌وکارتان پیدا می‌کنند.

اگر دنبال کنندگان جملات کوتاهی برای بیان احساسات خود ارسال کردن شما هم به‌صورت کوتاه تشکر کنید و یا مختصر احساسات خود را منتقل کنید. ولی اگر آن‌ها زمان بیشتری را برای منتقل کردن احساسات خود صرف کردن، شما هم آماده باشید تا پاسخ طولانی‌تری را ارسال کنید.

حتی می‌توانید در پست‌های دیگر حساب‌ها احساسات خود را نسبت به آن پست بیان کنید. در نتیجه افراد با خواندن نظرات شما از حسابتان دیدن می‌کنند و باعث افزایش دنبال کننده در اینستاگرام شود.

شبکه های اجتماعی

نتیجه‌گیری

همان‌طور که می‌دانید در سال‌های اخیر شبکه‌های اجتماعی، به‌خصوص اینستاگرام جزو جدایی‌ناپذیر زندگی روزمره ما شده‌اند و میلیون‌ها نفر در آن فعالیت می‌کنند؛ بنابراین بستر خوبی برای رشد کسب‌وکارهای جدید در آن مهیا شده است. در اینستاگرام باید تعداد افراد زیادی را جذب کنید تا بتوانید به هدف موردنظرتان دست پیدا کنید. یکی از راه‌های افزایش دنبال کننده در اینستاگرام پرداخت هزینه است که نمی‌تواند راه مؤثری برای افزایش درآمد در کسب‌وکار شما شود. برای داشتن رشد مناسب در کسب‌وکار از طریق اینستاگرام باید بتوانید تعداد دنبال کننده‌ی خود را به‌صورت مؤثر و هدفمند افزایش دهید. در این مقاله، روش‌هایی برای افزایش دنبال کننده در اینستاگرام آورده شده است که می‌تواند باعث رشد قابل‌قبولی در کسب‌وکارتان شود.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar