استفاده از ظرفیت ها

استفاده از ظرفیت ها
مجموع 5 از 2 رای

استفاده از ظرفیت ها
استفاده از ظرفیت ها

هنگامی که برای مجله ی اقتصادی و بزرگ کار می کردم، تصمیم گرفتیم که به دلیل مشکلات، بخشی از کارمان را تعطیل کنیم. با موقعیتی مواجه شده بودیم که لازم بود تعداد زیادی از کارکنان مان کارشان را از دست بدهند. به همین دلیل اعلام کردیم کسانی که می خواهند در بخش های دیگر به کار مشغول شوند، می توانند این کار را انجام بدهند.

پس از این تجربه متوجه شدیم که در این مورد دچار اشتباه بودیم که گمان می کردیم افراد هدف های بزرگ ندارند. کارکنانی که می خواستند در بخش های دیگر مشغول شوند را آموزش دادیم و حتی حالا که ده سال از آن زمان می گذرد سه نفر از آنها هنوز هم برای ما کار کنند و در کارشان بسیار موفق هستند و ما به عملکرد موفق شان افتخار می کنیم.

امروزه نیز همین دیدگاه را به گونه ای دیگر به کار می بریم. ما به تمامی کارکنان خود اعلام کرده ایم که به ما پیشنهاد بدهند که چگونه دوست دارند کارشان را انجام بدهند. بسیاری از آنها پاسخ داده اند: “خوشحالیم که کارمان را به همین شکل انجام می دهیم.”

بسیاری از آنها برای شغل شان هدف هایی بزرگ دارند و تعداد زیادی نیز ایده هایی پیشنهادی در ذهن دارند که آنها را با ما در میان می گذارند. می دانیم که این فرآیند به موفقیت مان منجر می شود. باور ما این است که در مرحله ی اول باید به درستی درک کنیم که کارکنان مان در چه مواردی استعداد دارند و سپس فرصت هایی را در اختیارشان قرار دهیم تا از این استعدادها و ظرفیت ها به بهترین شکل ممکن استفاده کنند. گاهی استعداد افراد تا پایان عمرشان ناشناخته باقی می ماند.

توصیه ها

  • هنگامی که گمان می کنید افراد هدف هایی بزرگ ندارند و نمی توانند کاری را به جز آنچه در حال انجامش هستند انجام دهند، سخت در اشتباهید.
  • درک کنید که کارکنان تان دوست دارند چه کارهایی را انجام دهند و فرصتی را در اختیارشان قرار دهید تا از استعدادها و توانایی های خود استفاده کنند.
  • مهم نیست که ویژگی ها و شایستگی شما چه هستند، اگر واقعا دوست داشته باشید و بخواهید کاری را انجام دهید، می توانید.

(منبع: انگیزه در کار، موسسه ی هاروارد بیزینس پِرِس)

ادامه ی مقالات انگیزه در کار را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن