آقایی که از روی کاغذ یادداشت مطالبش را می‌خواند، کیست؟

آقایی که از روی کاغذ یادداشت مطالبش را می‌خواند، کیست؟
مجموع 5 از 3 رای

ارائه

مطلبی که در اینجا می‌خوانید بخشی از کتاب (ارائه‌ی ناب به سبک استیوجابز) است. یکی از مهارت‌هایی که مدیران باید کسب کنند سخنرانی در جمع است. یک مدیر اثربخش ارائه‌ی قدرتمندی دارد، به زبان بدن خود توجه می‌کند، و با مخاطبان ارتباط چشمی برقرار می‌کند و از هر راهکاری برای خسته کننده نبودن سخنرانی استفاده می‌کند.

بخش جالبی از این کتاب به همین موضوع اختصاص دارد:

در طول معرفی آی‌فون در همایش مک ورلد ۲۰۰۷، جابز از استن سیگمن مدیر عامل شرکت Cingular/AT&T برای یک نطق کوتاه درباره‌ی شراکتشان، به روی صحنه دعوت کرد. او پس از آمدن بر روی صحنه، به سرعت دستش را در جیب خود کرد و با یک صدای یکنواخت و پایین شروع به صحبت کرد. بدتر از همه، او از جیبش یک کاغذ یادداشت در آورد و کلمه به کلمه از روی متن شروع به خواندن کرد. در نتیجه، علاوه بر اینکه ارائه‌ی وی پر از مکث و وقفه شد، او تماس چشمی با مخاطبینش را از دست داد. با اینکه نطق او حدود ۶ دقیقه به طول انجامید، ولی بیشتر به نظر می‌رسید که او بیش از نیم ساعت صحبت کرده است. افراد حاضر در سالن با بیقراری منتظر بازگشت جابز به صحنه بودند. در یکی از مقالات سی ان ان بین‌الملل درباره‌ی او چنین نوشته شد: “سیگمن…به سختی و بسیار ناشیانه از روی دست‌نوشته‌اش مطالب را ارائه کرد. در مقابل جابز حنجره طلایی، با همان لباس یقه اسکی مشکی و شلوار جین آبی رنگی که به تن داشت به روی صحنه حاضر شد. جابز که بدون شک بهترین شومن در سراسر آمریکا است، بندرت به دست نوشته‌هایش نگاه می‌کرد و طنزهای فی البداهه‌ای نیز در میان صحبت‌هایش به کار می‌برد.

در مطلب بعدی به راهکارهای یک ارائه‌ی موفق اشاره خواهیم کرد. آن چیزی که اثربخشی مدیران را دوچندان خواهد کرد و کسب مهارتش ضروری است.

برچسب ها:

2
دیدگاه بگذارید

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
م جبليلطیفی Recent comment authors
  Subscribe  
با خبرم کن
لطیفی
لطیفی

مطلب مفیدی بود ممنون

م جبلي
م جبلي

متشکرم از این مطلب مفید خسته نباشید ???