آینده خود را خلق کنید

آینده خود را خلق کنید
به این مقاله امتیاز دهید

آینده
آینده خود را خلق کنید

پیتر دروکر، مرشد بزرگ مدیریت، می گوید: «بهترین راه پیش بینی آینده، خلق کردن آن است.» همه می خواهند شاد، سعادتمند، سالم، پرآوازه، و در کارشان موفق باشند، اما تنها راهی که میتوانید به همه خواسته های خود برسید این است که آینده خود را خلق کنید. و خبر خوش این است که هرگز به اندازه امروز فرصت مناسب برای تحقق رؤیاها و رسیدن به خواسته هایتان وجود نداشته است. هدف اصلی شما در زندگی باید این باشد که از آنچه دنیا به شما ارزانی می کند به بهترین شکل استفاده نمایید.

در مجموع، می توان گفت که در دنیا به دو نوع آدم برخورد می کنیم؛ یکی آنهایی که فعال هستند، و دیگری کسانی که انفعالی عمل می کنند. تنها حدود ۱۰ درصد مردم عامل هستند و با آنکه این اشخاص به شدت در اقلیت به سر می برند در همه زمینه ها حرکتها و تکانها را ایجاد می کنند. اینها کسانی هستند که سر رشته امور زندگی شان را در دستهای خود می گیرند و به اتفاق حوادث اهتمام میورزند. آنها در قبال خود مسئولیتها را می پذیرند، مسئولیت نتایج کارشان را هم متقبل میشوند. اینها جرئت به خرج میدهند تا در شرایط ریسک و نامطمئن قدمی به جلو بردارند.

وقتی تصمیم می گیرید که آینده خود را خلق کنید، به این اقلیت زنده و شاداب می پیوندید. سعی میکنید به خط اول موجود در زندگیتان حرکت کنید. اکثریت مردم در پاسخها و واکنشهایشان انفعالی رفتار می کنند. این اشخاص پیوسته آرزو می کنند و امیدوارند که اتفاق خوشایندی در زندگی آنها بیفتد. این اشخاص بلیتهای بخت آزمایی می خرند، تا بخواهید برنامه های تلویزیون را تماشا می کنند و بعد به شکایت از زندگی شان می نشینند. اینها از موفقها دلگیر هستند، اما حاضر نیستند مانند موفقها تلاش کنند تا به آنچه آنها بدان رسیده اند دست پیدا کنند. اینها زندگی شان مانند کسانی است که در خیابانی که اتوبوسی در آن رفت و آمد نمی کند به انتظار اتوبوس می ایستند.

امید یک استراتژی نیست
امیدواری راهکاری برای موفقیت نیست. زندگی شما گرانبهاتر و مهم تر از آن است که به شانس و اتفاق واگذار شود. بزرگترین مسئولیت شما در زندگی این است که زمام آینده خود را به دست بگیرید و سرنوشت خود را به شکلی که می خواهید مقدر سازید. کاری عالی و شگفت انگیز در زندگی خود انجام بدهید.

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن