۷ روش برای نه گفتن ! (۱)

۷ روش برای نه گفتن ! (۱)
مجموع 5 از 2 رای

7 روش برای نه گفتن

۷ روش برای نه گفتن ! (۱)

کلمه ی “نه” یک واژه ی کلیدی برای تسلط بیشتر بر زندگی تان، مدیریت بهتر زمان تان و رسیدن به حس رضایت و خشنودی است. با استفاده از روش هایی که در اینجا مطرح شده می توانید کاری کنید که طرف مقابل راحت تر با پاسخ منفی شما کنار بیاید.

  • فرصت بده درباره اش فکر کنم

یا “اجازه بده فکر کنم. تا یک ساعت بعد باهات تماس می گیرم.” همین کار را هم بکنید. یک ساعت بعد تماس بگیرید و محترمانه و واضح و بدون هیچ توجیهی بگویید “نه”. اینکه زمانی را به فکر کردن درباره ی آن موضوع اختصاص می دهید و به تعهد خود نسبت به تماس گرفتن با آن شخص عمل می کنید، باعث می شود پاسخ شما کمتر خشن به نظر برسد.

  • پیشنهاد خوبی است

با گفتن یک جمله ی مناسب نشان دهید که قدر دان پیشنهاد طرف مقابلتان هستید، اما بعد خیلی واضح توضیح دهید که در حال حاضر به قدری درگیر کار دیگری هستید که متاسفانه مجبورید “نه” بگویید. لازم نیست توضیح دهید که آن کار دیگر چیست و چرا برایتان اهمیت دارد، چون ممکن است طرف مقابل با آن کار شما مخالفت کند و حتی کارتان به مشاجره بکشد.

  • برای شما خیلی ارزش قائلم

وقتی کسی از شما تقاضا یا درخواستی می کند، اول او را ستایش کرده و رابطه تان را با او کمی بهتر کنید. سپس می توانید به این شکل درخواست او را رد کنید: “اگر می توانستم این کار را بکنم مسلما ترجیح می دادم آن را برای تو انجام دهم تا هر کس دیگری. اما در حال حاضر نمی توانم این کار را بکنم.”

  • من اصلا چنین کاری را انجام نمی دهم

وقتی طرف مقابل تان بداند که دلیل رد درخواستش این است که کلا به انجام آن کار اعتقاد ندارید و ربطی به فرد درخواست کننده ندارد، در این صورت خیلی راحت تر با جواب منفی شما کنار می آید. “من از دست فروش ها چیزی نمی خرم.” “این اواخر برای خانواده ام خیلی کم وقت گذاشته ام و مجبورم آنها را در اولویت قرار دهم.”

منبع: (زندگی به همین سادگی، تیکی کوستن ماخر)

ادامه ی مقالات زندگی به همین سادگی را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن