سرعت زندگی تان را کم کنید !

سرعت زندگی تان را کم کنید !
مجموع 5 از 2 رای

سرعت زندگی تان را کم کنید

سرعت زندگی تان را کم کنید !

هر یک از ما در طول شبانه روز ۲۴ ساعت زمان داریم. ولی نحوه ی گذراندن این ساعت ها توسط هر شخصی، سرعت های متفاوتی از گذر زمان را به ما نشان می دهد. برخی از کارشناسان، سرعت ساعت درونی شما را ساعت خود و ساعت رئیس، مشتری و خانواده تان را ساعت دیگران می نامند. یک قدم مهم در مسیر ساده سازی این است که این دو ساعت را با یکدیگر هماهنگ کنید.

ساعت خود را پیدا کنید

لیستی از کارهایی که می خواهید انجام دهید به همراه بهترین زمانی برای انجام آنها تهیه کنید. این لیست می تواند شامل مواردی از این قبیل باشد: در چه شرایطی کار شما بالاترین میزان بازدهی را دارد؟ زمان ایده آل تان برای خوبیدن و بیدار شدن چه موقع است؟ آیا دوست دارید بعد از ناهار بخوابید یا نه؟ بهترین زمان برای به انجام رساندن کارهای اصلی تان چه موقع است؟ و …

ساعت های کاری خود رابه مدت حداقل یک هفته زیر نظر بگیرید و آنها را در لیست دیگری بنویسید و کیفیت آن ساعات را بی طرفانه ارزیابی کنید. با استفاده از این دو لیست به زودی می توانید بفهمید که چه الگوهای زمانی برای تان مناسب تر است. در این مسیر می توانید با رئیس، همکاران و خانواده تان مشورت کرده و راه حلی برای بهینه سازی ساعت های کاری تان پیدا کنید.

برای مثال، می توانید جلسات را از صبح به بعد از ظهر موکول کنید و صبح را به کارهایی اختصاص دهید که به انرژی بیشتری نیاز دارند. یا اینکه با کارفرما و خانواده تان به توافق برسید که سه روز در هفته، بعد از ساعت کاری در خانه هم کار کنید و در عوض، دو روز در هفته بعد از ظهرتان را فقط به خانواده تان اختصاص دهید.

منبع: (زندگی به همین سادگی، تیکی کوستن ماخر)

ادامه ی مقالات زندگی به همین سادگی را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن