یک ساعت در روز، به آینده تان فکر کنید

یک ساعت در روز، به آینده تان فکر کنید
مجموع 5 از 1 رای

به آینده تان فکر کنید

یک ساعت در روز، به آینده تان فکر کنید

افرادی که در طول روز، یک ساعت را برای پاسخ دادن به سوال “چطور می توانم پول بیشتری بدست آورم؟” اختصاص می دهند، بعد از دو سال استفاده ی مستمر از این روش، استقلال مالی پیدا می کنند.

اما نکته اینجاست که این کار را باید هر روز یک ساعت کامل بدون اینکه کسی مزاحم فکر کردنتان شود، انجام دهید. وقتی آینده ی بی نظیرتان را در ذهن مجسم می کنید، نباید هیچ ترس و دلهره ای به خود راه دهید. دلیل اینکه بسیاری از افراد به اهداف خود دست نمی یابند این است که خیلی زود تسلیم می شوند و دست از تلاش می کشند.

در طول این یک ساعت توانایی هایتان را بررسی کنید و از خودتان بپرسید: “از انجام چه کاری لذت می برم؟ در انجام چه کارهایی تبحر دارم؟ دوست دارم کدام مهارت ها را تقویت کنم؟” تمام راه های موجود را در نظر بگیرید: دوره های کارآموزی، تغییر شغل، شغل دوم و … .

می توانید در طول این یک ساعت مجله یا کتاب بخوانید و معلومات تان را بالا ببرید، فیلم تماشا کنید، از یکی از دوستان تان مشورت بگیرید، نگاهی به آگهی های شغلی بیندازید و یا اینکه فقط در پارک قدم بزنید و آینده ی ایده آل تان را تجسم کنید.

خیلی مهم است که تمرکزتان را از آینده منحرف نکنید، به مشکلات و گرفتاری های حال حاضر توجه نکنید، فقط به آینده فکر کنید و چیزهایی که در آینده می توانید داشته باشید.

اگر بیکار هستید، خودتان را در حالتی تصور کنید که دیگر بیکار نیستید. اگر بدهکارید، خود را بین افرادی تصور کنید که هیچ گونه بدهی ندارند. یا اگر حقوق متوسطی دارید خود را در حالی تصور کنید که دستمزد خیلی بالایی گرفتید.

گاهی اوقات اینکه خود را فرد دیگری تصور کنیم، کار دشواری است و شاید به گونه ای خنده دار باشد. اما همه ی ما با همین فرآیند زندگی می کنیم و مطمئنیم که می توانیم چیزهایی را بدست آوریم که در حال حاضر قادر به دستیابی به آنها نیستیم. وقتی که کودکی خردسال بودید می دانستید که وقتی خط خطی می کنید روزی به یک دست خط واقعی تبدیل خواهید شد. این دقیقا همان تصوری است که هنگام یادگیری یک ساز جدید، شنا و یا هر مهارت دیگری داشته اید.

منبع: (زندگی به همین سادگی، تیکی کوستن ماخر)

ادامه ی مقالات زندگی به همین سادگی را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن