چگونه کسب و کار خودم را شروع کنم؟ (۱)

چگونه کسب و کار خودم را شروع کنم؟ (۱)
مجموع 5 از 2 رای

چگونه کسب و کار خودم را شروع کنم؟

چگونه کسب و کار خودم را شروع کنم؟ (۱)

خیلی ها همیشه این رویا را در سر دارند که دیگر برای کسی کار نکنند، تا دیگر یک فرد بی لیاقت به آنها برنامه شان را دیکته نکند. اما برای بسیاری از مردم، این فکر همیشه بعنوان یک رویا باقی می ماند؛ چراکه به خودشان اطمینان ندارند و فکر نمی کنند بتوانند روی پای خودشان بایستند. ولی در واقع این کار خیلی راحت تر از آن غولی است که برای خود ساخته اید.

  • خودتان را گرم کنید

نکته ی اصلی اینجاست که نباید به یکباره کار فعلی تان را کنار بگذارید و به سراغ کسب و کار خودتان بروید، بلکه باید به دنبال این باشید که در کنار همین شغل تان، یک شغل دوم هم پیدا کنید. باید مدتی این شغل را در کنار شغل فعلی تان ادامه دهید تا به جایی برسید که درآمد خوبی از آن داشته باشید و بتوانید شغل فعلی تان را رها کنید.

  • با افراد مجرب مشورت کنید

باید در زمینه ای که می خواهید کسب و کار خود را راه بیندازید، فردی موفق را پیدا کنید و از او مشورت بخواهید. بدون پیدا کردن مثالی زنده، وارد شدن به یک حیطه ی کاری جدید، خیلی دشوار و پرخطر است.

  • اهداف بزرگی در سر داشته باشید

مربیان انگیزشی معتقدند که هیچ وقت نمی توانید بگوییم، هدفی بیش از حد بزرگ یا بلندپروازانه است، بلکه در واقع شاید انتخاب محدوده ی زمانی برای به فعلیت درآمدن آن هدف، به درستی انتخاب نشده است. به یاد داشته باشید که هرگز برای خود اهداف متوسط در نظر نگیرید. وقتی می خواهید وارد کاری شوید، خودتان را یکی از صدها نفری که آن کار را انجام می دهند ندانید، بلکه تصمیم بگیرید که در آن کار بهترین باشید.

  • محصول نفروشید

راه حل بفروشید، نه محصول. اولین قانون کسب و کار موفق این است که چیزی عرضه کنید که برای مردم مفید باشد و به دردشان بخورد. یک فروشنده ی کامپیوتر، فقط کامپیوتر نمی فروشد، بلکه مزایایی عرضه می کند که به کمک آنها افراد می توانند در وقت و انرژی خود صرفه جویی کنند. هدف شما باید افزایش مزایای کالا یا خدماتی که ارائه می دهید باشد، نه بالا بردن میزان سود خودتان. این تنها روش دستیابی به سودی است که به دنبالش هستید.

منبع: (زندگی به همین سادگی، تیکی کوستن ماخر)

ادامه ی مقالات زندگی به همین سادگی را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن