چگونه کسب و کار خودم را شروع کنم؟ (۲)

چگونه کسب و کار خودم را شروع کنم؟ (۲)
مجموع 5 از 2 رای

چگونه کسب و کار خودم را شروع کنم؟

چگونه کسب و کار خودم را شروع کنم؟ (۲)

  • نام خود را برای شرکت تان انتخاب کنید

بهترین نام برای شرکت تان اسم واقعی خودتان است، نه یک اسم عجیب و غریب. زیرا با این کار، هرجا که بروید و هر وقت اسم شما به زبان بیاید، در واقع تبلیغی است برای شرکت تان.

  • در مورد رقبای خود بدگویی نکنید

برای جذب مشتری، فقط روی محصول یا خدمات خود تمرکز کنید. از نقاط قوت رقبایتان درس بگیرید و سعی کنید اشتباهات شان را تکرار نکنید. طبیعتا افراد دیگری هم هستند که کالا و خدمات شما را ارائه می دهند، اما نباید اجازه دهید وجود آنها شما را دلسرد کند. برای همه به اندازه ی کافی مشتری وجود دارد. هرگز سعی نکنید با تمرکز روی نقاط ضعف رقبایتان، توجه مشتریان را جلب کرده و کار خودتان را تبلیغ کنید.

کاری کنید که محصول یا خدمات تان منحصر به فرد باشد و کیفیت کارتان را آنقدر بالا ببرید که حتی فکر مقایسه ی شما با رقبایتان هم به ذهن مشتری خطور نکند.

  • قیمت های معقول در نظر بگیرید

لازم نیست برای اینکه مشتریان بیشتری جذب کنید قیمت های پایینی برای محصولات و خدمات خود در نظر بگیرید. به جای اینکه قیمت را پایین بیاورید، کیفیت را بالا ببرید و آشکارا اعلام کنید که در کار خود حرفه ای هستید. اگر کیفیت محصولات و خدمات شما بهتر از رقبایتان باشد، بحث درباره ی قیمت در جایگاه دوم قرار خواهد گرفت.

  • خودتان را باور داشته باشید

هرچقد تصویری که از خودتان در ذهن دارید بهتر باشد، عملکرد بهتری هم خواهید داشت. بدون خودستایی و اغراق از خودتان تعریف کنید. جرات آن را داشته باشید که در تبلیغات خود از صفت های عالی استفاده کنید مثلا: “خوش برخورد ترین سرویس در محدوده”، “کوچک ترین عمده فروش در کشور”، “خلاق ترین طراح صفحات وب با قیمتی مناسب”.

  • به هدف تان بچسبید

اجازه ندهید شکست شما را دلسرد کند. همه ی افراد موفق توانایی های واقعی خود را از ناکامی ها بدست آورده و این توانایی ها را تقویت کرده اند. بیش از ۳۰۰ بانک پیشنهاد والت دیزنی را رد کردند و این سیصد و سومین بانک بود که سرمایه ی لازم برای ساخت دیزنی لند را در اختیارش گذاشت.

وینستون چرچیل در آخرین سخنرانی خود قبل مرگش گفت: “هرگز تسلیم نشوید، هرگز، هرگز، هرگز، هرگز؛ در مورد هیچ چیزی، بزرگ یا کوچک، مهم یا پیش پا افتاده، تسلیم نشوید!”

  • از پولتان درست استفاده کنید

با انجام سرمایه گذاری های هوشمندانه، درآمدتان را با پول خودتان افزایش دهید. یک دست مبلمان اداری پر زرق و برق یک سرمایه ی مرده است. اگر پولتان را در جاهای دیگری سرمایه گذاری کنید، می توانید از آن سود بدست آورید.

  • به دنبال کاری بروید که به آن علاقه دارید

بهترین کار برای شما کاری است که به آن علاقه دارید. وقتی می خواهید کسب و کاری خودتان را راه بیندازید، ملاک تان باید این باشد که به چه کاری علاقه دارید، نه اینکه چه کاری درآمد بیشتری دارد. اگر بخواهید از همان ابتدا فقط به پول فکر کنید، بعد از مدتی آن کارتان هم مثل کار فعلی تان کسل کننده خواهد شد و فقط به خاطر پول کار خواهید کرد و هیچ لذتی از آن نخواهید برد.

هیچ وقت کاری را که دوست ندارید فقط به خاطر پول انجام ندهید. اگر شغل تان را دوست ندارید یا باعث شده علاقه ی همسرتان به شما کمتر از قبل شود، کار دیگری پیدا کنید. تمام کسانی که در کار خود به موفقیت های بزرگی دست یافته اند، واقعا به کارشان علاقه داشته اند.

منبع: (زندگی به همین سادگی، تیکی کوستن ماخر)

ادامه ی مقالات زندگی به همین سادگی را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن