یافتن فرصت

یافتن فرصت
مجموع 5 از 3 رای

یافتن-فرصت

مسئله‌ی اصلی در مورد انجام دادن کارهای داوطلبانه زمان و فرصت است. بسیاری از اشخاص وقت بسیار زیادی را صرف رفتن به سرکار و بازگشتن به منزل می‌کنند. بسیاری از آن‌ها فرصت دیدن خانواده‌ی خودشان را هم ندارند. با توجه به اطلاعات منتشر شدۀ وزارت کار در ۶۰ درصد خانواده‌ها زن و شوهر هر دو بیرون از منزل کار می‌کنند. در ۱۸ درصد دیگر خانواده‌ها هم زن به تنهایی خرج خانه را در می‌آورد. با این همه وقتی که صرف رسیدگی به معیشت خانواده می‌شود، فرصت اشخاص برای انجام دادن کارهای داوطلبانه بسیار کم است. فقط کسانی می‌توانند این کار را بکنند که فرصت و زمان پرداختن به این کار را داشته باشند.

آنچه بر این مشکل می‌افزاید این است که پدر و مادر می‌خواهند این فرصت اندکی را که برایشان باقی می‌ماند صرف فرزندان خود بکنند. در نتیجه اگر پدر و مادر بخواهند کار داوطلبانه بکنند باید کاری را انتخاب کنند که فرزندانشان هم بتوانند در انجام دادن آن سهیم شوند.

اما اگر شما فرزندی نداشته باشید و با این حال مجبور باشید که کار کنید و فرصت بسیار ناچیزی برای انجام دادن کارهای داوطلبانه داشته باشید چه می‌کنید؟

می‌توانید از این فرصت برای نشان دادن خود در شرکت استفاده کنید. پروژه‌ی کوچک جدیدی را شروع کنید. به کارهای خلاقانه فکر کنید. برای ارتباط با همکاران وقت بگذارید. در راستای اهداف سازمان قدم کوچکی اضافه بر وظایف خود بردارید.

یا کار را رها کنید!! برای دوستان خود وقت بگذارید، مطلبی تفریحی بخوانید و…

از فرصت صرف ناهار استفاده کنید. یا بعد از تایم کاری کمی اضافه‌تر بمانید اینگونه موقع برگشتن به خانه خیابان‌ها هم خلوت‌تر می‌شود. اما مواظب باشید این روند همیشگی نباشد. پیوسته وقتی را برای استراحت و هیچ کاری نکردن اختصاص ندهید تا برای انجام امور اصلی انرژی و انگیزۀ کافی داشته باشید.

(منبع: رهبری به زبان خودمانی ترجمۀ مهدی قراچه‌داغی)

برچسب ها:

3
دیدگاه بگذارید

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
م.جبلینیلوفر محسنیsasha Recent comment authors
  Subscribe  
با خبرم کن
sasha
sasha

بسار عالی بود.موفق باشید

نیلوفر محسنی
نیلوفر محسنی

ممنونم از شما

م.جبلی
م.جبلی

عالیه منم گاها اینکارو میکنم یوقتا فعالیتم رو کم میکنم تا دوباره جون بگیرم و پر انرژی تر حاضر شم