گاو بنفش: خدمات پستی ایالات متحده

گاو بنفش: خدمات پستی ایالات متحده
مجموع 5 از 2 رای

خدمات پستی ایالات متحده

گاو بنفش: خدمات پستی ایالات متحده

سازمانهای بسیار محدودی هستند که مثل خدمات پستی ایالات متحده چنین شنوندگان ترسویی دارند. از آنجا که خدمات پستی، تحت سلطه ی مشتریان بزرگ و محافظه کار است، نوآوری، کار سختی است. بازاریابان بزرگ و بی واسطه به علت اینکه نمی دانند چگونه تحت سیستم فعلی پیشرفت کنند و حال و حوصله ی تغییرات را هم ندارند موفق هستند، گرچه اغلب افراد عجله ای هم برای تغییر عادات پستی خود ندارند.

اکثر سیاست های مبتکرانه در خدمات پستی یا مورد توجه قرار نمی گیرد و یا تحقیر می شود. اما ایده ی «۴+ZIP» موفقیت بسیار بزرگی بود. در عرض چند سال اداره ی خدمات پستی ایده ی جدیدی را انتشار داد که باعث تغییر در میلیاردها آدرس ثبت شده در هزاران پایگاه اطلاعاتی شد. چگونه؟

مورد اول: این یک بازی تغییرات و نوآوری بود. این نوآوری به نام «۴+ZIP» کار را برای بازاریابان بسیار آسان کرد تا بتوانند بر اهل محل متمرکز باشند و راحت تر و سریع تر خدمات ارسال را انجام دهند.

این کار، نمونه ای از گاو بنفش بود و کاملا روش ارسال و دریافت مرسولات پستی را، هم برای مشتریان و هم برای خدمات پستی تغییر داد. «۴ +ZIP» هم به طور هیجان انگیزی سرعت ارسال را بالا برد و هم کاهش قیمت کاملا محسوسی را برای نامه رسانان و مرسولات انبوه داشت. فواید آن، در همان زمان ارسال، مورد توجه نامه رسانان قرار گرفت و بهای غفلت از این نوآوری فورا نمایان شد.

مورد دوم: خدمات پستی به طور عاقلانه ای، تعدادی از پذیرش کنندگان اولیه را برگزید و جدا کرد. این افراد سازمان از نظر تکنیکی باهوش و در ارتباط با قیمت و سرعت، بسیار حساس و دقیق بودند. این پذیرش کنندگان اولیه، موقعیتی داشتند که مزایای این نامه رسانی را به افرادی که کمتر موشکافی می کردند سریعا انتقال دهند.

این نکته ساده است، هرچه بازار شما سخت گیرتر باشد، میدان فروش، شلوغ تر است و مشتریان پرمشغله تر، و شما بیشتر به گاو بنفش نیاز پیدا خواهید کرد.

“نتیجه گیری : برای مثال این شرکت پستی اگر به روش سابقش ادامه می داد، روز به روز عادی تر می شد و باعث می شد تا روزی یک شرکت بهتر با یک ایده گاو بنفشی به میان بیاید و میدان را از آن شرکت بگیرد. بنابراین آن شرکت با ارائه یک شیوه نوین و با به کار گیری افراد متفاوت، توانست خودش گاو بنفش را ایجاد کرده و پیشرفت کند و خودش کسی باشد که یکه تاز بازار نام بگیرد.”

منبع: (گاو بنفش، اثر ست گادین)

ادامه ی مقالات گاو بنفش را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن