کار باید برای اهدافی والاتر از اهداف مادی انجام شود!

کار باید برای اهدافی والاتر از اهداف مادی انجام شود!
مجموع 5 از 2 رای

اهدافی والاتر از اهداف مادی

کار باید برای اهدافی والاتر از اهداف مادی انجام شود!

کار جوهره ای است که ابتدا در دنیای مادی وجود، اما گروه فرچون اعتقاد دارد: “کار باید برای هدف والاتری نسبت به جنبه های مادی انجام شود. کار اربابی نیست که افراد باید به آن خدمت کنند، بلکه خود در خدمت مردم باید باشد.” دلیل وجود ما در اینجا تحقق این هدف والاتر است که افراد یاری دهنده، به خود کمک می کنند.

ما معتقدیم:

خدمات و محصولات: باید در بالاترین کیفیت باشد و بهترین دستاوردی باشد که ما می توانیم ارائه دهیم. ما محصول یا خدماتی ارائه نمی دهیم که به آن اطمینان نداریم و نمی توانیم به آنها افتخار کنیم. ما همیشه برای هر دلاری که سرمایه گذاری شده، ارزش زیادی قائلیم.

مشتریان و ارباب رجوع ها: ما معتقدیم این ها اساس کار ما هستند و تنها چیز با ارزشی که داریم توانایی خدمت به آنها است. ما در تمام معاملات خود صادق و وفادار خواهیم بود و به نفع آنها خواهیم کوشید.

کارمندان و شرکا: ما به ارزش افرادی که بعنوان انسان با ما کار می کنند و همچنین به حق خود مختاری آنها در تعیین اهداف کاری شان احترام می گذاریم، ما هرگز افراد را ابزار یا آلت دستی نمی دانیم که برای هدف مدیریت، مورد استفاده قرار می گیرند. پس برای بالا بردن توانایی خود، برای افرادی که با ما کار می کنند فرصت شغلی فراهم می کنیم، تا بتوانند در آنجا به اهداف شخصی خود دست یابند.

محیط داخلی گروه ما باید طوری باشد که افراد با انگیزه بتوانند به شخصه پیشرفت کنند، تا به دنبال ترقی باشند و بدون از دست دادن حق شکست، بتوانند به موفقیت بزرگتری دست یابند.

رقبا: ما با کسی که خدمت می کند رقابت نمی کنیم. ما تلاش های آنها را تصدیق می کنیم و تنها به دنبال همکاری هستیم. تنها رقابت آنها را تصدیق می کنیم و تنها به دنبال همکاری هستیم. تنها رقابت ما البته اگر رقابتی در کار باشد، با افرادی است که کارشان گمراه کننده و سو استفاده از دیگران است.

سود: ما معتقد به ایجاد یک سود صحیح و منصفانه هستیم. ادامه ی کار شرکت و توانایی آن برای اجرای هدفش، بسته به سود است. ما از انجام معاملات با هر گروه دولتی بر اساس یک اصل بدون سود، پرهیز می کنیم تا مبادا در آنها شکست بخوریم.

(منبع: ۱۳ اشتباه مهلک مدیران، رابرت مارویل)

ادامه ی مقالات راهکارهای مدیریتی را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن