IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix dmark pwconf startupgrind video marketing استارتاپ گرایند استراتژی های اثر بخش تبلیغات استوری اینستاگرام افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم اینستاگرام اینستاگرام مارکتینگ بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی دیجیتال بازاریابی محتوا برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی تبلیغات تواضع تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی خلاقیت دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین ساخت هویت تجاری سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شیرینی طراحی لوگو فروش فروشگاه اینترنتی قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محصول مدیریت مدیریت منابع انسانی مشاغل بازاریابی مشتری مداری مصاحبه موفقیت موفقیت در بازار کار میوه فروشی نیلپر هشتگ وب فارسی وبینار ویدیو ویدیو مارکتینگ پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کافه تهرون کتابفروشی کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کلانا گل فروشی
چه چیزی این روزها باعث تشدید خشم می شود؟

کارمندان بدقلق: چه چیزی این روزها باعث تشدید خشم میشود؟

کارمندان بدقلق: چه چیزی این روزها باعث تشدید خشم می شود؟

خشم در بزرگسالان، اغلب بر اثر تهدید به از دست دادن چیزی بسیار ارزشمند بروز می کند. کار، عشق و بازی معروف، مجموعه ای سه گانه است که بر احساس سعادت و رفاه فرد تاثیر می گذارند.

از دست دادن یا تهدید به از دست دادن هر یک از اینها سبب خشمگین شدن افراد بزرگسال می شود. اگر آن را به محل کار تعمیم دهیم، در آن صورت این سه عامل را در شمار بزرگ ترین علل خشم قرار خواهیم داد: کوچک سازی یا تهدید به از دست دان شغل، فشار برای کار بیشتر با افراد کمتر، یا از دست رفتن منابع موجود و خلع قدرت شدن یا از دست دادن کنترل بر کاری که قرار است انجام شود.

مساله ی کوچک سازی شرکت ها تا چه حد اهمیت دارد؟

تعداد مشاغلی را که به علت کوچک سازی شرکت از دست رفته اند، مد نظر قرار دهید. آمارهای من نشان می دهند که، درست بعد از عید شکرگزاری سال قبل، شرکت ها بیش از ۷۷ هزار اخراج موقتِ برنامه ریزی شده را اعلام کردند و با وجود اینکه برای هر شغل از دست رفته سه شفل بوجود می آید، بسیاری از مشاغل جدید از نظر درآمد در سطوح بسیار پایین تری قرار دارند. در واقع، طبقه ی متوسط در حال کوچک شدن است و فقرا فقیرتر می شوند.

سابقا این نکته مطرح بود که کوچک سازی و تعدیل نیرو کاری است که شرکت ها فقط وقتی که دچار دردسرهای بغرنج می شدند، مبادرت به انجام آن می کردند.

اما امروز این کار رویه ای معمول است، حتی اگر شرکت ها به نظر برسد که عملکرد خوبی دارند. آنچه کلید این قضیه محسوب می شود این نکته است که حتی تهدید کوچک سازی شرکت می تواند نگرانی در محل کار را به شدت افزایش دهد.

دیگر عللی که ذکر کردید چطور؟

رویه ها و خط مشی های کار نیز تاثیر خود را دارند. حتی با تمام زبان بازی ها مبنی بر اینکه مردم “مهم ترین منبع ما هستند”، تبعیض، ایجاد مزاحمت و جا به جایی های سازمانی به این آتش زیر خاکستر دامن می زنند. از دست دادن یا محدود شدن منافع (مانند بازنشستگی و مزایای پزشکی) به بی ثباتی های اقتصادی کارگران می افزایند.

همچنین، رویه هایی که در عمل، کارمندان را از حق اظهار نظر خود و حس منزلت فردی محروم می کنند، مانند کنار گذاشتن آنها از فرآیندهای تصمیم گیری یا حذف آنها از ارتباطات مهم، احساس سرخوردگی و عصیان را در آنها افزایش می دهد.

(منبع: چگونه با کارمندان بد قلق رفتار کنیم، آر.برایتون باون و همکاران)

ادامه ی مقالات “کارمند بدقلق” را دنبال کنید…

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar