کارتان را برجسته نشان دهید!

کارتان را برجسته نشان دهید!
مجموع 5 از 3 رای

موفقیت در بازار کار

اغلب ما حتی در زمانی که به خوبی از عهده ی شغل خود بر می آییم، خواهان مشاغل پررنگ تر، حقوق و مزایای بیشتر، رفاه و امنیت مطمئن تر، صعود به طبقات اجتماعی بالاتر و آینده ای درخشان تر هستیم. در سری مقالات موفقیت در بازار کار به دنبال ارائه ی فاکتورهایی هستیم که شما را در جهت رسیدن به این اهداف یاری کند.

کارتان را برجسته نشان دهید

کار شما در میان جار و جنجال و همهمه ی زندگی اداری به راحتی نادیده گرفته می شود. در عین حال، برای شما که سخت کار می کنید مشکل خواهد بود تا پیوسته برای ارتقا جایگاه فردی وحیثیت اجتماعی تان تلاش کنید.

شما باید هدف خود را مشخص کنید تا در طی مسیر، سرآمد باشید و شایستگی و قابلیت شما در اخذ ترفیع به جایگاه بالاتر برای دیگران شناخته شود.

بهترین راه رسیدن به تمایز با دیگران این است که از جریان عادی امور خارج شوید. اگر برای رئیسی گزارشی تهیه کنید مبنی بر اینکه چگونه فرد می تواند بر محصولات بیشتری کنترل داشته باشد؟ آن وقت است که شما مورد توجه قرار گرفته اید. یک گزارش یا نامه ی غیر درخواستی، روشی مناسب برای سرآمد بودن و خارج شدن از آنجایی است که گروه در آن قرار دارند. این خارج شدن برای ما پیشی جستن یا بر فراز ایستادن معنا می دهد.

البته در استفاده از این راه حل نیز نباید زیاده روی نمود. باید به برخی قوانین پایبند باشید:

  • هر از گاهی گزارش ارائه کنید.
  • اطمینان حاصل کنید ، گزارش کارسازی ارائه کرده اید تا مفید واقع شود.
  • اطمینان حاصل کنید که گزارش ارائه شده ی شما نه فقط توسط رئیس تان بلکه توسط مدیران برتر نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
  • نیازی نیست تا حتما در قالب یک گزارش باشد، بلکه می تواند به شکل مقاله ای در خبرنامه شرکت منتشر شود.

هرچند بهترین راه برای اینکه مورد توجه دیگران واقع شوید این است که در کار خود بسیار لایق و کارآمد باشید. مسلما در هر شغلی بهترین روش به رخ کشیدن شایستگی های فردی، این است که به طور کامل وقف وظیفه ی شغلی خود باشید و باقی موارد را نادیده بگیرید.

پس چشم از توپ برندارید، توپ هدف شماست و خواهید دید که بسیار برتر از بقیه ی همکاران تان در حال بازی خواهید بود. ذهن خود را به آنچه انجام می دهید معطوف سازید. در کارتان لایق باشید و هرگز پریشان و آشفته نشوید.

(منبع: قانون موفقیت در بازار کار، ریچارد تمپلر)

ادامه ی مقالات موفقیت در بازار کار را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن