پیتر دراکر و ده قانون موفقیت او (۳)

پیتر دراکر و ده قانون موفقیت او (۳)
به این مقاله امتیاز دهید

پیتر-دراکر

در ادامه ی سری مقالات پیتر دراکر و ده قانون موفقیت او مطلب زیر را دنبال کنید.

۸- بدانید زمان شما را کجا می برد
برای مدیریت زمانتان، لازم است بدانید زمان صرف چه کارهایی می شود. تنها راه برای آن که مطمئن شوید زمان خود را کجا صرف می کنید این است که آن را ثبت کنید. حافظه تان به شما می گوید که زمان خود را در جایی صرف کرده اید که به ظن خودتان باید صرف می کردید، اما این اشتباه است.
۹- آموزش و یادگیری
از دید دراکر آموزش و پرورش نقش کلیدی در یک جامعه قوی و کاربردی ایفا می کند. او باور دارد که دانش ورزان باید یادگیری را از زمان تحصیلات رسمی خود آغاز کنند و آن را در طول زندگی خود ادامه دهند. دراکر می گوید این به خودشان بستگی دارد تا یادگیری مستمر را جزیی از روزمرگی های زندگی خود کنند. اولویتها و همچنین بهترین راههای یادگیری را مد نظر قرار دهید. ممکن است بخواهید چیزی را آموزش دهید. همانطور که دراکر اشاره می کند” هیچ کس به اندازه کسی که مجبور است مطلبی را آموزش دهد، آن را یاد نمی گیرد.” بهترین راه برای پیش بینی آینده، ساختن آن است.” پس نفس عمیق بکشید، از هر کجا که هستید شروع کنید و به سوی زندگی کامل پیش بروید، هر بار یک قدم.”
۱۰- رهایی برنامه ریزی شده
برای یک پایان برنامه ریزی کنید. مدت زمان تعهد خود را مشخص کنید و خط و مرزهایی را برای آن تعیین نمایید. اگر زمان کافی برای تمام کردن آن ندارید، اصلا آن را انجام ندهید. یک مکانیزم بازبینی آماده کنید آنگاه می توانید برای ادامه، تغییر مسیر یا توقف تصمیم گیری کنید. وقتی کاری را متوقف میکنید، مجال کافی برای کارهای دیگر را پیدا می کنید.

سری مقالات پیتر دراکر و ده قانون موفقیت او را دنبال کنید.


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن