IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix content marketing dmark pwconf startupgrind video marketing استارتاپ گرایند استراتژی های اثر بخش تبلیغات استوری اینستاگرام اشتراک‌گذاری محتوا افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم ایمیل مارکتینگ اینستاگرام اینستاگرام مارکتنیگ اینستاگرام مارکتینگ بازار ارز بازار بورس بازار سکه بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی دیجیتال بازاریابی سال ۲۰۲۰ بازاریابی محتوا بازاریابی ویدیویی برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی بهینه سازی محتوا بهینه سازی موتور جستجو تبلیغات تبلیغات کلیکی تواضع تولید محتوا تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی خلاقیت دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین ریسک سرمایه گذاری سئو ساخت هویت تجاری سرمایه سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شبکه‌های اجتماعی شیرینی طراحی لوگو فروش فروشگاه اینترنتی فریلنسر قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محتوا محصول مدیریت مدیریت منابع انسانی مدیریت کسب و کار مشاغل بازاریابی مشتری مداری مصاحبه موفقیت موفقیت در بازار کار میوه فروشی نیلپر هاست و سرور هشتگ وب فارسی وب مارکتینگ وبینار ویدئو مارکتینگ ویدیو ویدیو مارکتینگ پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کافه تهرون کتابفروشی کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کسب و کارهای اینترنتی کلانا کلمات کلیدی کمپین‌های تبلیغاتی کپی رایتینگ گل فروشی
پیتر-دراکر

پیتر دراکر و ده قانون موفقیت او (۲)

در ادامه مقاله پیتر دراکر و ده قانون موفقیت او مطلب زیر را دنبال کنید

۳_ شغل دوم یا شغل موازی داشته باشید.

دراکر حامی و مدافعِ داشتن شغل دوم در زمینه هایی مثل تدریس، نوشتن یا کار کردن در سازمانهای غیرانتفاعی است. او افراد را تشویق می کند تا کارهایی مشابه کار اصلی خود را در یک محیط متفاوت توسعه دهند. برای مثال، یک وکیل می تواند از یک شرکت حقوقی سنتی به سراغ یک شرکت حقوقی غیردولتی برود.
ضمن این که همچنان در شغل اصلی خود هستید، به احتمال داشتن شغل دوم یا شغلی موازی با شغل اصلی خود فکر کنید. ببینید که چقدر این احتمالات، با ارزشها، تجربیات و تحصیلات شما جور در می آیند و برای پشتیبانی از چنین تغییراتی به چه روشها و تغییر جهت هایی در زندگی خود نیاز دارید.

۴- خود را درگیر کار با تیم تان کنید
وقتی می خواهید تیمی برای خودتان تشکیل دهید، بهترین استعدادها را انتخاب کنید. افراد با استعداد از ضروریات هر سازمان موفقی هستند. دست به کار شوید و اعضای جدید تیم را انتخاب و استخدام نمایید.

۵- نقاط قوت منحصر به فرد خود را شناسایی و توسعه دهید
مفهوم “شایستگی های اصلی” ممکن است برای سازمانها ساخته شده باشد، اما برای افراد هم کاربرد دارد. دراکر می گوید با توجه به تجربه ای که دارد، تعداد کمی از افراد قادر به بیان نقاط قوت خود هستند. ببینید در انجام چه کارهایی منحصر به فرد هستید، و در کار و خارج از کار در چه زمینه هایی میتوانید بهتر عمل کنید و نقش داشته باشید. روی نقاط قوت خود (یا شایستگی های اصلی خود) تمرکز کنید و روش های جدیدی برای گرامی داشتن و بهره بردن از آنها بیابید.

۶- سخاوت خود را به کار بگیرید
به باور دراکر، لازمه هر زندگی، نشان دادن حس سخاوت و بخشش است. به اشتراک گذاشتن زمان و استعدادهایتان در زمینه هایی همچون فعالیتهای داوطلبانه، کارآفرینی اجتماعی و راهنمایی کردن، فرصتهایی را برای کمک کردن به دیگران فراهم می سازد. این کارها مزایای شخصی هم دارد از گسترش دایره دوستان و همکارانتان گرفته تا عمیقتر شدن تجربه زندگی. به هر آنچه که خارج از محل کارتان رخ می دهد، فکر کنید؛ سپس به راههایی فکر کنید که میتوانید سخاوت خود را در آنها به نمایش بگذارید.

۷- توسعه اختلاف ها به جای توافقها
تا وقتی اختلاف نظر وجود دارد، تصمیم گیری نکنید. اختلافات، گزینه ها و راه های گریزی را پیش پای ما می گذارند، باعث تحریک تخیل می شوند و کمک می کنند تا از تصورات از پیش پنداشته بگریزیم. به راههای جایگزین توجه کنید. بدانید چرا افراد اختلاف نظر دارند. از هر دو طرف مسائل سر در بیاورید.

ادامه ی سری مقالات پیتر دراکر و ده قانون موفقیت او را دنبال کنید

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar