IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix content marketing dmark Google Ads pwconf startupgrind video marketing اخبار جعلی اخبار جعلی و کسب و کارها استارتاپ گرایند استخدام استراتژی های اثر بخش تبلیغات استودیو ایده پردازان استوری اینستاگرام اشتراک‌گذاری محتوا افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم ایمیل مارکتینگ اینستاگرام اینستاگرام مارکتنیگ اینستاگرام مارکتینگ بازار ارز بازار بورس بازار سکه بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی اینترنتی بازاریابی در وکالت بازاریابی دیجیتال بازاریابی رویدادی بازاریابی سال ۲۰۲۰ بازاریابی محتوا بازاریابی ویدیویی بحران کسب و کارها برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی بهینه سازی محتوا بهینه سازی موتور جستجو بهینه سازی گوگل تبلیغات تبلیغات بازاریابی تبلیغات در گوگل تبلیغات کلیکی تجارت الکترونیک تواضع توسعه کسب و کار تولید محتوا تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی جذب مشتری جعل خبر جلسات کاری حفظ تمرکز کارمندان خرده فروشی خلاقیت دروغ رسانه ای دورکاری دورکاری شرکت ها دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین روان‌شناسی مدیریت ریسک سرمایه گذاری سئو ساخت موشن گرافیک ساخت هویت تجاری سرمایه سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شبکه‌های اجتماعی شکست کسب و کار شیرینی صفحه اول گوگل طراحی لوگو طراحی گرافیک فروش فروشگاه اینترنتی فریلنسر قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محتوا محصول مدیریت مدیریت بحران مدیریت منابع انسانی مدیریت پروژه مدیریت کسب و کار مشاغل بازاریابی مشاغل محلی مشتری مداری مصاحبه موتور جستجوی گوگل موتورهای جستجو موشن گرافیک موفقیت موفقیت در بازار کار موقعیت شغلی میوه فروشی نوآوری در مدیریت نکات مهم برگزاری جلسات نیروی کار نیلپر هاست و سرور هشتگ وب فارسی وبلاگ نویسی وب مارکتینگ وبینار ویدئو مارکتینگ ویدیو ویدیو مارکتینگ ویروس کرونا ویروس کرونا و دورکاری پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کارآفرینی زنان کارافرینی کافه تهرون کتابفروشی کرونا کرونا و اقتصاد کسب و کار کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کسب و کارها در کرونا کسب و کارهای اینترنتی کسب و کارهای زنانه کسب و کارهای کوچک کلانا کلمات کلیدی کمپین‌های تبلیغاتی کپی رایتینگ گل فروشی یوتیوب
پشت گوش انداختن کارها

پشت گوش انداختن کارها یک مسئله ذهنی است

پشت گوش انداختن کارها یک مسئله ذهنی است

خیلی از افراد عادت دارند انجام دادن کارهایشان را تا لحظه ی آخر به تعویق بیندازند. ترک کردن این عادت خیلی سخت است. نیل فیور کارشناس بزرگ در زمینه ی سازماندهی کارها از تشبیه جالبی استفاده می کند: تصویر یک تخته چوب. اینکه هر یک از ما از این تخته چوب چه تصوری داشته باشیم، به ذهنیت ما بستگی دارد.

تصور کنید که می خواهید روی تخته ی چوبی به عرض ۳۰ سانتیمتر و طول ۱۰ متر راه بروید. این تخته روی زمین قرار دارد. آیا کار دشواری است؟ نه چندان. شما تمام مهارت های لازم برای این کار را دارید و بدون اینکه حتی درباره اش فکر کنید از روی تخته ی چوب رد می شوید.

تصور کنید این تخته چوب بین دو ساختمان به ارتفاع ۳۰ متر قرار دارد و قرار است از روی آن عبور کنید. حتی فکر کردن درباره ی این کار هم میزان آدرنالین خود شما را افزایش می دهد؛ چراکه یک اشتباه کوچک کافی است تا فاجعه به بار بیاید. در این حالت شما احساس سستی می کنید و قادر به حرکت نیستید.

در واقع این شما هستید که این تخته ی چوبی را در ارتفاع ۳۰ متری قرار داده اید. در واقع تخته چوب نماد یک کار ساده است که شما مدام انجام آن را پشت گوش انداخته اید و اهمیت آن کار ساده را به اندازه ای بالا برده اید که حالا احساس می کنید حتی یک اشتباه کوچک ممکن است فاجعه به بار آورد.

حالا حالت دیگری را تصور کنید. تصور کنید تخته ی چوب در همان حالت قبلی است اما این بار خانه ای که روی آن هستید آتش گرفته و تنها راه نجات شما این است که با سرعت هر چه تمام از تخته چوب عبور کرده و به سمت خانه ی دیگر بروید. تفاوت این دو موقعیت را با هم مقایسه کنید.

این بار ناگهان به ذهن تان می رسد که باید از روی تخته چوب عبور کنید و بدون اینکه به پایین نگاه کنید با سرعت هر چه تمام به سمت دیگر می دوید.

بار دیگر، این خود شما هستید که خانه را به آتش کشیدید. با موکول کردن کارها به زمانی نامعلوم، خودتان را تحت فشار گذاشته اید. در بیشتر این مواقع هم از پس کارتان برمی آیید، اما با ترس و استرس. گرچه احساس رضایت هم خواهید داشت، زیرا با مهارت تمام بر یک چالش بزرگ غلبه کرده اید. اگر از تخته چوبی که کاملا بر روی زمین قرار داشت عبور می کردید هرگز این حس قهرمانی به شما دست نمی داد.

به همین دلیل است که دفعه ی بعد هم، چه آگاهانه و چه نااگاهانه، کارتان را تا لحظه ی آخر انجام نمی دهید. اگر قرار باشد، همیشه به همین ترتیب ادامه دهید، همیشه در گرداب اهمال کاری باقی خواهید ماند و  اهمیت کارهایتان را بالا می برید و خودتان را تحت فشار قرار می دهید.

تخته چوب همچنان در ارتفاع خطرناکی در بالای زمین قرار دارد، اما خانه ای که سمت شماست آتش نگرفته و یک تور ایمنی هم زیر آن تخته چوب نصب شده است که اگر بیفتید، مطمئنا آسیبی به شما نخواهد رسید. این تور ایمنی، اعتماد به نفس شماست. اعتماد به نفس تان بهترین محافظ شما در برابر اهمال کاری است و نمی گذارد با پشت گوش انداختن کارها، خانه تان را به آتش بکشید.

در مقاله ی بعد توضیه هایی برای برطرف کردن این مشکلات ارائه خواهیم داد.

منبع: (زندگی به همین سادگی، تیکی کوستن ماخر)

ادامه ی مقالات زندگی به همین سادگی را دنبال کنید…

۰ ۰ vote
Article Rating

مطالب مرتبط

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments