وقتی گاو بنفش به دنبال شغل می گردد

وقتی گاو بنفش به دنبال شغل می گردد
مجموع 5 از 1 رای

وقتی گاو بنفش به دنبال شغل می گردد

وقتی گاو بنفش به دنبال شغل می گردد

در این مورد که شرکت ها بهتر است چه کاری انجام دهند، بسیار صحبت کردیم. اما شما چه؟ آیا می توان این ایده ها را برای پیدا کردن شغل هم به کار برد؟ احتمالا آخرین باری که به دنبال شغل بودید یک رزومه پر کردید. مطمئنا آن را به صد یا هزاران کارفرما ارسال کردید، آن را پست کردید و یا آن را به آدرس شرکت مرتبط با شغل مورد نظرتان ایمیل زدید.

همه ی این تلاش ها فقط یک تبلیغ است. تبلیغاتی متفاوت با تبلیغاتی که از تلویزیون خریداری می شود. اما باز هم مشابه آن است. با همه ی اینها رزومه ی شما ممکن است روی میز کسی قرار بگیرد که علاقه ای به شما و سطح توانایی هایتان ندارد. بدتر از آن ممکن است این کار شما منجر شود که به ارتباط شفاهی هم نرسید. راه دیگری هم هست. احتمالا آن را حدس می زنید؛ استثنایی باشید. به نظر می رسد افراد خاص با مشاغل خاص با تلاش اندک بتوانند شغل خود را تغییر دهند.

افراد خاص حتی رزومه هم ندارند. آنها به عطسه کنندگانی متکی هستند که بلافاصله با شروع استخدام شان، فرد خاص را معرفی می کنند. افراد خاص اغلب نوآموزان و کارمندان تازه استخدام شده ای هستند که از شغلی که دوست دارند به شغلی که بیشتر علاقه دارند، روی می آورند.

راز، در تکنیک جست وجو برای شغل نهفته نیست. درواقع راز این تکنیک به کارهایی بستگی دارد که مردم زمانی که در جست وجوی شغل نیستند، انجام می دهند. این گاوهای بنفش، با تفکر خیالی و وسواسی کار می کنند.

پروژه های بسیار برجسته، خطرپذیر هستند و به همان اندازه شکست های بزرگ می خورند. گرچه این شکست های بزرگ به پایانی مرگبار ختم نمی شود. این شکست ها واقعا خطر نیستند. این خطرها به افراد فرصتی می دهند که در دفعات بعدی بتوانند پروژه های بزرگ تر بردارند. اگر شما در این فکر هستید که یک گاو بنفش باشید، زمانی که به دنبالش نیستید زودتر به آن خواهید رسید. احساس امنیت در شغل، پرخطر است، حتی بیش از یک برند.

مسیر مطمئن برای داشتن یک شغل مادام العمر، همان خاص بودن است.

منبع: (گاو بنفش، اثر ست گادین)

ادامه ی مقالات گاو بنفش را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن