هر از چند گاهی لازم است فرار کنید

هر از چند گاهی لازم است فرار کنید
مجموع 5 از 2 رای

فرار کنید

هر از چند گاهی لازم است فرار کنید

هنگامی که با کاری رو به رو شده اید که باید خودتان به تنهایی به آن رسیدگی کنید و نمی خواهید کسی مزاحمتان شود، تنها یک راه دارید: فرار کنید! همه ی انسان های موفق و خلاق جایی را دارند که برای کار کردن به آنجا پناه می برند. اما این پناهگاه حتما نباید یک خانه ی ییلاقی مشرف به دریا باشد. در اینجا چند پیشنهاد را در رابطه با این محل کار دوم با هم می خوانیم.

  • صندلی پشتی اتومبیل تان

زمانی که هوا مناسب است (نه خیلی سرد و نه خیلی گرم) دفتر کارتان را در اتومبیل تان برپا کنید. با اتومبیل تان به جای دوری بروید که کسی مزاحم تان نشود و روی صندلی عقب بنشینید. حالا دیگر راننده نیستید، رئیس هستید!

  • در هوای آزاد

بسته به شرایط هوا، می توانید دفتر کارتان را در یک پارک، کنار دریاچه و یاجای دیگر در طبیعت برپا کنید. بعضی ها یک نوع بی میلی غیر ارادی در این رابطه دارند. این افراد انرژی عظیمی را که چنین جاهای آرامش بخشی به آنها می دهند دست کم می گیرند. نگران نباشید. وقتی این دو در کنار هم قرار بگیرند، کارتان تاثیر منفی روی محیط نمی گذارد، بلکه برعکس، این محیط است که تاثیر مثبت روی کارتان می گذارد. طبیعت زیبا و جذاب باعث می شود کارتان هم برایتان خوشایند تر و لذت بخش تر به نظر برسد.

  • مکان های بلا استفاده

تقریبا تمام شرکت ها مکان های بلا استفاده ای دارند: اتاق های بزرگ کنفرانس، سالن غذا خوری (در ساعات بین وعده های غذایی)، دفاتر کار خالی و یا حداقل میز کار یک نماینده ی فروش هر از چند گاهی خالی است. (می توانید از قبل از او بپرسید که چه زمانی می توانید از میزش استفاده کنید.)

خیلی مهم است که این مکان تا حد امکان از دفتر کار خودتان دور باشد. مانند زمانی که می خواهید از شرکت خارج شوید، به دیگران بگویید که در دفتر کارتان نیستید، پیغام گیر خود را روشن کنید و سایر کارهای لازم برای خروج از شرکت را انجام دهید. با این کار ۲ یا ۳ ساعت زمان خالی خواهید داشت که در این حین هیچ کس مزاحم تان نخواهد شد.

  • مکان های عمومی

می توانید کارتان را در یک کتابخانه ی عمومی، یک قهوه خانه ی قدیمی و یا هر جای دیگری که در آن راحت هستید و کسی مزاحم کارتان نمی شود انجام دهید. اگر غیر از شما افراد دیگری هم در آنجا حضور داشته باشند و بخواهید کارتان را با لپ تاپ انجام دهید، صدای کلیدهای صفحه کلید آنها را آزار می دهد. اگر بتوانید کارتان را با یک کتاب و چند ورق کاغذ انجام دهید، برای هیچ کس مزاحمت ایجاد نخواهید کرد.

  • قطار

ببینید چه مکان هایی حس خلاقیت شما را برمی انگیزند. قطار این حس را در من ایجاد می کند. هنگانی که چهار ساعت بدون تماس تلفنی و مراجعه کنندگانی که مرتب به دفتر کارم می آیند در سفر هستم، ذهنم کاملا آزاد می شود و می توانم مقالات پیچیده بخوانم یا بنویسم.

البته ممکن است کار کردن در قطار با مشکلاتی هم همراه باشد؛ مثلا وقتی که قطار بیش از حد شلوغ است یا کسی که رو به رویتان نشسته مرتب حرف می زند. مشکل دیگری که وجود دارد این است که ممکن است سفر با قطار شما را خسته کند؛ بعضی ها بعد از چند کیلومتر خوابشان می برد.

  • محل رویایی تان

به دنبل مکانی بگردید که در آنجا هیچ کس نمی تواند در کارتان اختلال ایجاد کند، جایی که به شما اجازه می دهد کاملا روی تنها اولویت تان تمرکز کنید. خواهید دید که حتی جستجو برای یافتن چنین مکانی یک کار خلاقانه و لذت بخش است.

منبع: (زندگی به همین سادگی، تیکی کوستن ماخر)

ادامه ی مقالات زندگی به همین سادگی را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن