هرگز متوقف نشوید

هرگز متوقف نشوید
مجموع 5 از 3 رای

موفقیت در بازار کار

در این سری از مقالات، به بررسی راهکارهایی برای موفقیت در بازار کسب و کار می پردازیم. در مقاله ی گذشته یکی از این فاکتور ها را بررسی کردیم؛ اگر هنوز مطالعه نکردید پیشنهاد می شود همین الان این کار را بکنید!

هرگز متوقف نشوید

اغلب مردم هر روز فقط با یک هدف به محل کار خود می روند؛ مشغول کار شوند، ساعت پایانش برسد و به خانه برگردند. در طول روز، آنها کاری را انجام می دهند که مجبور باشد، تا آن زمان جادویی به پایان برسد. اما شما نه!

انجام کار هدف نهایی شما نیست، بلکه وسیله ای برای رسیدن به هدف است. هدف برای شما ترفیع، کسب درآمد بیشتر، کسب موفقیت، ادامه دادن در طی فراز و نشیب ها، آشنایی های بیشتر و اندوختن تجربه برای استقلال، یا هر آنچه که در فهرست آرزوهای شما قرار دارد می باشد. ممکن است کارهایی که برای تحقق اهدافتان انجام می دهید با شغل شما هماهنگ نباشد.

در طرح شما هر فعالیتی که برای نیل به ترقی انجام می پذیرد در حکم چرخ دنده خواهد بود. این در حالی است که دیگران به زمان استراحت بعدی خود می اندیشند یا فکر می کنند؛ تا عصر چگونه از زیر بار مسئولیت های محول شده شانه خالی کنند؟ ولی شما مشغول برنامه ریزی و اجرای مانور بعدی خود هستید.

هرگز به انجام وظایف اکتفا نکنید. این فقط برای دیگران است. شما در مسیر آماده سازی، مطالعه، بررسی و یادگیری در حرکت هستید.

شما برای مبارزه با رکود، مجبور به ادامه حرکت و تکاپو هستید. باید به این تلاش علاقه مند باشید. در غیر این صورت چون خزه، بی هدف ریشه می دوانید. تکاپو مستلزم این است که شما بیکار و بی تحرک نباشید و هرگز متوقف نشوید.

“بازیکنان قوانین، کارهای خود را در زمان استراحت و وقت ناهار انجام می دهند تا در بعد از ظهر آزادی بیشتری برای تلاش مضاعف داشته باشند.”

(منبع: قانون موفقیت در بازار کار، ریچارد تمپلر)

ادامه ی مقالات موفقیت در بازار کار را دنبال کنید…


2
دیدگاه بگذارید

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
آتنا نحویمهمان Recent comment authors
  Subscribe  
با خبرم کن
مهمان
مهمان

خیلی جالب بود
دیگه داشتم نا امید میشدم
ممنون بابت امید دادنتون