هرگز دروغ نگویید.

هرگز دروغ نگویید.
مجموع 3.5 از 2 رای

دروغ نگویید
هرگز دروغ نگویید

این قانون چارچوبی را بنا می کند که نیاز به فکر کردن ندارید. هرگز دروغ نگویید، تنها و دقیقا یک معنی در بردارد؛ اینکه تحت هیچ شرایطی دروغ نگویید. وقتی شخصیتی پیدا کردید که هرگز دروغ نمی گوید، دیگران نیز از شما چنین درخواستی نخواهند داشت.

اگر تصمیم بگیرید برای امرار معاش خود دروغ بگویید، فرصت ها و گزینش های زیادی در اختیار شما قرار خواهد گرفت. شما خط را تا کجا می کشید؟ آیا فقط دروغ های جزئی می گویید؟ آیا دروغ های بزرگ هم می گویید؟ برای نجات دیگران چه؟ آیا برای شرکت دروغ می گویید؟

برای رئیس خود هم؟ یا برای همکاران، دروغ های شما تا چه حدی گسترش خواهد یافت؟ آیا برای پوشاندن دروغ اولیه که در حال فاش شدن است، دروغ دیگری می گویید؟ این روند را کجا متوقف می کنید؟ آیا دیگران را در دروغ خود درگیر می کنید؟

آیا متوجه این مشکلات می شوید؟ اگر یک قانون ساده داشته باشید _ هرگز دروغ نگویید_ یک تنظیم گر خطا یافته اید که نیاز به فکر کردن پیدا نمی کنید، حتی نیازی به تصمیم گیری یا انتخاب هم ندارید. این قانون هیچ جایگزینی ندارد و هیچ چیز هم بر آن برتری نخواهد یافت.

هرگز دروغ نگفتن، شما را از این موارد حفظ می کند؛ اتهام، ترس، تهمت متقابل، به یاد داشتن دروغ ها، خطر جریمه شدن، برکنار شدن، شرمنده شدن، مطرود شدن از گروه، خانواده را به مخاطره انداختن و شب نخوابیدن.

“هرگز دروغ نگفتن” ساده ترین راه و پاک ترین و صادقانه ترین روش برای زندگی حرفه ای سالم شماست.

شما مجازید درباره ی برتری ها، مهارت ها یا تخصص های تان صحبت کنید، فقط حقیقتا دروغ نگویید.

البته خوب است که سوابق کاری، یا تجربیات، یا علایق خود را با آب و تاب و اشتیاق بازگو کنید. اما لطفا دروغ نگویید، مطمئن باشید که رسوا خواهید شد.

(منبع: قانون موفقیت در بازار کار، ریچارد تمپلر)

ادامه ی مقالات موفقیت در بازار کار را دنبال کنید…


1
دیدگاه بگذارید

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
خرید آپارتمان در کرج Recent comment authors
  Subscribe  
با خبرم کن
خرید آپارتمان در کرج

سایت جالب و بسیار مفیدی دارید
موفق باشید