IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix content marketing dmark Google Ads pwconf startupgrind video marketing اخبار جعلی اخبار جعلی و کسب و کارها استارتاپ گرایند استخدام استراتژی های اثر بخش تبلیغات استودیو ایده پردازان استوری اینستاگرام اشتراک‌گذاری محتوا افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم ایمیل مارکتینگ اینستاگرام اینستاگرام مارکتنیگ اینستاگرام مارکتینگ بازار ارز بازار بورس بازار سکه بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی اینترنتی بازاریابی در وکالت بازاریابی دیجیتال بازاریابی رویدادی بازاریابی سال ۲۰۲۰ بازاریابی محتوا بازاریابی ویدیویی بحران کسب و کارها برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی بهینه سازی محتوا بهینه سازی موتور جستجو بهینه سازی گوگل تبلیغات تبلیغات بازاریابی تبلیغات در گوگل تبلیغات کلیکی تجارت الکترونیک تواضع توسعه کسب و کار تولید محتوا تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی جذب مشتری جعل خبر جلسات کاری حفظ تمرکز کارمندان خرده فروشی خلاقیت دروغ رسانه ای دورکاری دورکاری شرکت ها دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین روان‌شناسی مدیریت ریسک سرمایه گذاری سئو ساخت موشن گرافیک ساخت هویت تجاری سرمایه سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شبکه‌های اجتماعی شکست کسب و کار شیرینی صفحه اول گوگل طراحی لوگو طراحی گرافیک فروش فروشگاه اینترنتی فریلنسر قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محتوا محصول مدیریت مدیریت بحران مدیریت منابع انسانی مدیریت پروژه مدیریت کسب و کار مشاغل بازاریابی مشاغل محلی مشتری مداری مصاحبه موتور جستجوی گوگل موتورهای جستجو موشن گرافیک موفقیت موفقیت در بازار کار موقعیت شغلی میوه فروشی نوآوری در مدیریت نکات مهم برگزاری جلسات نیروی کار نیلپر هاست و سرور هشتگ وب فارسی وبلاگ نویسی وب مارکتینگ وبینار ویدئو مارکتینگ ویدیو ویدیو مارکتینگ ویروس کرونا ویروس کرونا و دورکاری پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کارآفرینی زنان کارافرینی کافه تهرون کتابفروشی کرونا کرونا و اقتصاد کسب و کار کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کسب و کارها در کرونا کسب و کارهای اینترنتی کسب و کارهای زنانه کسب و کارهای کوچک کلانا کلمات کلیدی کمپین‌های تبلیغاتی کپی رایتینگ گل فروشی یوتیوب
نمود تخریب در پیش نویس

نمود تخریب در پیش نویس

نمود تخریب در پیش نویس

نمود تخریب شامل تمام رفتارهای بیرونی و درونی است که نمودی از احساسها و باورهای پیش نویس هستند. آنها رفتارهای قابل مشاهده تخیلات و تجربیات درونی بازگو شده توسط شخص را شامل می شوند.

رفتارهای قابل مشاهده

رفتارهای قابل مشاهده در قالب عواطف، کلمات، لحن صدا، ژستها و حرکات بدنی خود را ظاهر می سازند که شخص آنها را در واکنش به روند درون روانی ابراز می دارد. این نمودها تکراری هستند و همیشه به یک سبک آشکار می شوند زیرا آنها رفتارهای پیش نویس را دوباره ایجاد می کنند که کودک یاد گرفته است آنها را در یک حوزه وسیع به عنوان روش حل مسئله در خانواده اش به کار گیرد.

نمودهای تخریب ممکن است شامل رفتارهایی باشد که با باورهای پیش نویسی هماهنگ عمل کنند و یا اینکه به گونه ای در خلاف جهت آنها عمل می کنند. به عنوان مثال، دیوید که در دوران کودکی خود به این نتیجه رسید که «من خنگ و خرفت هستم،» در زمان بزرگسالی ، زمانی که های پیش نویسی خود را بازنوازی می کند، به شکلی گیج و سردرگم و خرفت عمل می کند.

شخص دیگری که در زمان کودکی خود به همین نتیجه دیوید رسیده است ممکن است بر خلاف این نتیجه گیری عمل کند و مثلا ساعتهای بسیار طولانی را صرف تحصیل و مطالعه کند و نمرات بسیار عالی در مدرسه و دانشگاه بگیرد و سپس به شکلی اجباری مهارتهای متعدد حرفه ای را یکی پس از دیگری کسب کند.

نمود تخریب دیوید از رفتارهای تهاجمی که نسبت به نامزدش نشان میداد از نتیجه گیریهای دوران اولیه کودکیش ناشی می شد. یعنی «برای اینکه من بتوانم نیازهایم را برآورده سازم باید هروقت که احساس آزردگی و وحشت می کنم خشمگین شوم.»

وقتی که نامزدش با او رفتارهایی می کند که از نظر دیوید کم محلی و یا طردکنندگی است، دیوید باورهای اصلی پیش نویس خود و احساسهای وحشت و آزردگی را که با آنها می آید باز نوازی می کند. ولی درست همانطور که در کودکی آموخت، او بیدرنگ آن احساسها و عواطف خود را با خشم می پوشاند. در قالب «انعکاس شرطی» دیوید خشمگین و تهاجمی می شود و ممکن است دعوای شدیدی را با نامزدش راه بیاندازد، بر او فریاد زند و او را به سویی پرت کند و یا اینکه خشم خود را فرو خورد و با طوفانی از خشم خانه را ترک کند و در حالی که آتش خشم در او زبانه می کشد، در خیابان قدم بزند.

این رفتارها به نامزد دیوید هیچ راهی نشان نمی دهد تا او دریابد که احساسهای اصیل دیوید، آزردگی، وحشت و نیاز به نزدیکی و صمیمیت است. در واقع خود دیوید این احساسها را در بخش آگاه خود سرکوب کرده است. ولی در عوض او به شکل یک شخص زودرنج و تهاجمی به نظر می آید. در سابقه روابط عاطفی دیوید، نتیجه این بوده است که نامزدهایش نهایتا دست رد بر او نهاده و او را ترک گفته اند و هربار واکنش دیوید چنین بوده است که باورهای پیش نویس خود را توجیه کرده است یعنی «من دوست داشتنی نیستم، زنها مرا طرد می کنند و برای همیشه تنها می مانم.»

منبع: (تحلیل رفتار متقابل، یان استورات/ون جونز)

ادامه ی مقالات تحلیل رفتار متقابل را دنبال کنید…

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar