نرخ ساعتی خود را مشخص نمایید

نرخ ساعتی خود را مشخص نمایید
مجموع 5 از 1 رای

نرخ ساعتی

نرخ ساعتی خود را مشخص نمایید

اگر خواهان درآمد بیشتر هستید، اولین قدمی که باید بردارید این است که بنشینید و مشخص کنید که در حال حاضر چه درآمدی دارید. سال قبل چه درآمدی داشتید؟ سال قبل از آن چه درآمدی داشتید؟ امسال چه درآمدی خواهید داشت؟ ماهانه چه درآمدی دارید؟ اما بهترین معیار این است که در حال حاضر ساعتی چند می گیرید.

برای رسیدن به دستمزد ساعتی باید درآمد سالانه ی خود را به عدد ۲۰۰۰ تقسیم کنید. ۲۰۰۰ رقم متوسط ساعات کار در سال است. از این بهتر، می توانید درآمد ماهانه ی خود را به رقم ۱۷۲ تقسیم کنید. که این ساعات متوسط کار در هر ماه است.

بسیاری از مراجعان من درآمد ساعتی خود را در هفته با هفته ی قبل مقایسه می کنند. بعد از آن هدفی را در نظر می گیرند که ارزش ساعتی خود را افزایش دهند. شما هم همین کار را بکنید.

هرچه درآمد خود را دقیق تر حساب کنید، بهتر و سریع تر می توانید بر درآمد خود بیفزایید. برای مثال، اغلب اشخاص به درآمد سالانه یا ماهانه توجه دارند. تحلیل کردن و افزایش دادن در این شرایط دشوار است. اما کسانی که عملکردهای بهتر دارند به درآمد ساعتی خود فکر می کنند. این گونه افزودن بر درآمد ساده تر است.

از آنجایی که شما رئیس خدمات شخصی شرکت خود هستید، باید خودتان را در زمره ی حقوق بگیران شرکت خود در نظر بگیرید. تصور کنید که به خود حقوق ساعتی می دهید. از خود به همان اندازه که از دیگران متوقع هستید، متوقع باشید. از انجام دادن هر کاری که به اندازه ی نرخ ساعتی شما به شما پول نمی دهد، خودداری ورزید.

دارایی خالص هم اکنون شما

اگر هدف مالی بلند مدتی برای خود در نظر گرفته اید، قدم بعدی باید این باشدکه مشخص سازید ارزش دارایی های شما در حال حاضر چقدر است. اگر هدف شما این است که یک میلیونر شوید، باید دقیقا مشخص کنید که تا کنون چه ثروتی انباشت کرده اید.

اغلب اشخاص در زمینه ی این محاسبه توجیه نیستند و یا صداقت لازم را ندارند. منظور این است که اگر همه ی اموال و دارایی های خود را بفروشید و بعد همه ی بدهکاری های خود را از آن کم کنید، به چه رقمی می رسید.

خیلی ها برای اموال و دارایی های خود بهای سطح بالایی در نظر می گیرند. آنها فکر می کنند که لباس ها، اتومبیل، مبلمان و وسایل الکترونیک آنها ارزش بسیار زیادی دارد. اما ارزش این چیزها اغلب در حد ۱۰ تا ۲۰ درصد بهایی است که برای آن پرداخت کرده اند.

برای برنام ریزی دقیق مالی، ارزش خالص دارایی های خود را محاسبه کنید و این رقم را از رقم هدف بلند مدت مالی خود کم کنید. بعد عدد بدست آمده را به تعداد سالهایی که می خواهید برای رسیدن به هدف تان کار کنید، تقسیم نمایید. این گونه متوجه می شوید که همه ساله دقیقا چه مبلغی را باید پس انداز کنید تا به هدف خود دست پیدا کنید.

آیا با توجه به جایگاه فعلی شما و زمانی که برای رسیدن به هدف تان در نظر گرفته اید، هدف شما واقع بینانه است؟ اگر هدف تان واقع بینانه نیست، خودتان را مجبور کنید که دقیقا با خود صادق باشید و در محاسبات و برنامه های تان تجدید نظر نمایید.

(منبع: هدف، برایان تریسی)

ادامه ی مقالات هدف را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن