مثل یک بیلیونر فکر کنید (۶)

مثل یک بیلیونر فکر کنید (۶)
به این مقاله امتیاز دهید

بیلیونر

در ادامه ی سری مقالات مثل یک بیلیونر فکر کنید مطلب زیر را دنبال کنید

۳) پیش از مدت زمانی که باید بخوابید، نخوابید. من اغلب شب ها فقط چهار ساعت می خوابم. یک نیمه شب به رختخواب می روم و ساعت پنج صبح برای خواندن روزنامه بیدار می شوم.

به خواب بیشتری نیاز ندارم و همین چهار ساعت به من اشتیاق رقابت می دهد . دوستان موفقی دارم که شبی ده ساعت می خوابند. از آن ها می پرسم که چطور میتوانید با افرادی مثل من که فقط چهار ساعت در شبانه روز می خوابند، رقابت کنید؟ به هر حال این موارد به ندرت اتفاق می افتند. یادتان باشد مهم نیست چقدر تیزهوش یا نابغه باشید، در روز برای موفق شدن وقت زیادی ندارید.

ممکن است سوال کنید که چرا به اشتیاق رقابت نیاز دارید؟ اگر با عادی بودن مشکلی ندارید و همین طور هم شاد هستید، نیازی به این اشتیاق ندارید. ریچارد کونیف در کتاب تاریخچه ی طبیعی ثروت خاطر نشان می کند که یکی از عادت های مشترک افراد مقتدر آن است که به دنبال تسلط هستند. حتی خصوصیاتی مانند این که چه کسی می خواد بیشترین تلاقی نگاه ها را داشته باشد می تواند نشان دهنده ی این باشد که چه کسی به دنبال تسلط بر مکالمه است. کونیف مرا به عنوان کسی که میخواهد از طریق ظاهرش تسلط به دست آورد از میان بقیه بر می گزیند و مثال می زند. او معتقد است که من با مرتب نکردن ابروهایم سعی می کنم در مذاکره با شرکایم آن ها را مرعوب و تسلیم کنم. باید بگویم خوشحالم که نظری درباره ی موهایم نداده است.

اندی وارهول می گوید: موفقیت در تجارت یکی از مسحور کننده ترین هنرهاست. کارکردن هنر است، پول ساختن نیز هنر است و کار پردرآمد بهترین هنرهاست.

منبع: مثل یک بیلیونر فکر کنید (دونالد ترامپ)

سری مقالات مثل یک بیلیونر فکر کنید را دنبال کنید.


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن