مثل یک بیلیونر فکر کنید (۵)

مثل یک بیلیونر فکر کنید (۵)
مجموع 5 از 1 رای

بیلیونر

در ادامه ی سری مقالات مثل یک بیلیونر فکر کنید مطلب زیر را دنبال کنید.

کلارک از کتاب نکته های جدید نقل می کند:
او کسی بود که همیشه بازی جنگ خروس را می برد؛ چون، حریفان او گمان می کردند جیم به راستی از کله زدن لذت می برد.من شک دارم که جیم از برخورد کله ها لذت می برده است، اما نمی توان منکر این واقعیت شد که متقاعد کردن حریفانش به این باور، ارتباط زیادی با برنده شدن او داشته است. در این جا، من ده شیوه ی تفکر برگزیده ی بیلیونرها را برایتان بازگو می کنم.

١. به دنبال مسافرت رفتن و استراحت کردن نباشید.

چرا؟ چون، اگر از کار خود لذت نمی برید و به دنبال فرصتی برای فرار از آن هستید، در آن کار موفق نمی شوید. من حتی وقتی گلف بازی می کنم به تجارت می اندیشم. هیچ وقت و در هیچ حالت دست از تجارت نمی کشم و در هر حالی به راستی از آن لذت می برم. اکنون که فرزندانم هم به تجارت خانوادگی پیوسته اند، احساس می کنم از همیشه به آنها نزدیک ترم و دوست دارم همان طور که پدرم با من رابطه داشت با آنها رابطه داشته باشم و میدانم که فقط از طریق شور به انجام رساندن درست فعالیتها ، می توان به این هدف دست یافت. به هر حال، من در میان رقبای خود تنها کسی نیستم که به مسافرت نمی رود. دوست و هموطن عزیزم، جی لینو، نیز به همان اندازه که من کار می کنم، کار می کند و به مسافرت هم نمی رود، و شاید به همین دلیل است که سالهاست در تجارت خود حرف اول را می زند.

۲. سعی کنید مدت زمان تمرکز خود را به حداقل برسانید.

اغلب افراد موفق روی موضوعات مختلف تمرکز کوتاهی دارند، به این معنا که لازم نیست مدت زمان زیادی برای تمرکز روی یک موضوع وقت بگذارید. این موضوع ارتباط زیادی با قدرت تخیل یا تصور دارد. اغلب اوقات که با کسی صحبت می کنم، قبل از آن که حرف بزند، میدانم چه میخواهد بگوید. پس از آن که دو – سه کلمه ی اول از دهانش بیرون می آید، چهل – پنجاه کلمه ی بعد را حدس می زنم. بنابراین، سعی می کنم با درک موضوع، هرچه سریع تر آن را فیصله دهم. با این روش شما می توانید سریع تر کارهایتان را انجام دهید.

منبع: مانند یک بیلیونر فکر کنید (دونالد ترامپ)

سری مقالات مانند یک بیلیونر فکر کنید را دنبال کنید.


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن