مثال هایی از گاو بنفش (۱)

مثال هایی از گاو بنفش (۱)
مجموع 5 از 2 رای

مثال هایی از گاو بنفش

مثال هایی از گاو بنفش (۱)

مدت ها قبل، شرکت های «هرتز» و «آویس» توانستند لوگو های خود را با تبلیغات تلویزیونی و آگهی های چاپ شده توسعه دهند. امروزه استفاده از این فرصت و تکنیک های بسیار ساده و راحت برای رقیبان آنها وجود ندارد.

اگرچه شرکت «اینترپرایز رنتال کار» استراتژی کاملا متفاوتی دارد، آنها نه در فرودگاه هستند و نه برای تاجران مسافر غذاهای لذیذ سرو می کنند، در عوض گاو بنفش جدیدی را خلق کردند. شرکت «اینترپرایز رنتال کار» زمانی که اتومبیل شما در حاثه کاملا صدمه دیده و یا در تعمیرگاه است، اتومبیلی اجاره ای را در اختیار شما می گذارد. هدف قرار دادن این بخش حساس واضح است، اما توانایی داشتن تفاوت اساسی، باعث شد که آنها به سود فراوان برسند و به سرعت رشد کنند. به نظر می رسد در امان بودن خطرپذیری می طلبد.

چرا «تد لئون سیس» مالک میلیاردر «واشنگتن ویزاردز»، اقامت در هتل چهارفصل «فورسیزن» منهتن را دوست دارد؟ منظورم این است که او هر جا بخواهد می تواند برود. شرط می بندم به این علت در آنجا اقامت می کند که تمامی کارکنان کافه ی آنجا میدانند چگونه چای یخ را به او سرویس دهند.

در یک لیوان باریک بلند، همراه با یخ و بطری کوچک از آب فوق العاده شیرین در کنارش. او این را درخواست نمی کند اما آنها برایش می آورند. هر کسی که همراه تد در کافه بنشیند متوجه این نکته می شود و فکر می کنم این کار آنها، باعث خوشحالی تد می شود، چرا که دوستانش هم متوجه این نکته می شوند. اختصاصی کردن یک خدمت برای فردی به او احساس خاص بودن می دهد.

«ال. ال. بین»، می تواند پوشاکی را که از طریق ایمیل به فروش می روند، به افرادی هم که به سفارشات ایمیلی اعتماد ندارند، بفروشد. ضمانت متفاوت آنها باعث این کار می شود (گاو بنفش این شرکت، ضمانتشان است). شلواری خریداری کنید، آن را در آتش بیندازید و خاکستر آن را برای شرکت ارسال کنید، «ال. ال. بین» پول شما را پس خواهد داد. داستان های این چنینی پیام رسانی را برای همه آسان می کند.

آقای «شکیل اونیل»، چه نوع موتورسیکلتی دارد؟ «جس گریگوری جیمز»، یکی از سازندگان و طراحان موتورسیکلت های بسیار بزرگ و مطابق سلیقه ی مشتریان با قیمت ۱۰.۰۰۰ دلار است. کار ساخت هر موتور دست ساز ماه ها به طول می انجامد و بسیار سودآور است. برای دریافت آن باید چند سال در فهرست انتظار باشید. کسی که خواهان چنین موتوری است استطاعت مالی آن را دارد و می خواهد که موتور او خاص باشد و فقط برای او ساخته شود. ساخت چیزی گران قیمت و مطابق با سلیقه ی شخص به نوبه ی خود، کاری خارق العاده است که در واقع خود این موضوع مصداق گاو بنفش بودن است.

منبع: (گاو بنفش، اثر ست گادین)

ادامه ی مقالات گاو بنفش را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن