ماده ی مخدر حیرت انگیز طبیعت

ماده ی مخدر حیرت انگیز طبیعت
مجموع 5 از 3 رای

موفقیت

ماده ی مخدر حیرت انگیز طبیعت

هرگاه کاری را تکمیل می کنید، مغز شما مقدار کمی اندورفین تولید می کند. این مورفین طبیعی به شما احساسی از وجد و شعف می دهد. به شما احساس شادی و آرامش می دهد. خلاقیت شما را تحریک می کند و بر شخصیت شما می افزاید. این “ماده ی مخدر حیرت انگیز” طبیعت است.

هر چه کاری را که انجام می دهید مهم تر باشد، مغز شما اندورفین بیشتری تولید می کند که این در حکم موفقیت و پیروزی بزرگی است. به مرور به این هجوم اندورفین اعتیادی مثبت پیدا می کنید.

حتی وقتی کار کوچکی را به انتها می برید، احساس شادی می کنید. وقتی کار مهمی انجام می دهید، باز هم شادمان تر می شوید. وقتی مراحل مختلف را می گذرانید تا کار مهمی را به انتها ببرید، با هر موفقیتی که به دست می آورید، اندورفین در بدن تان جاری می شود. به احساس شادمانی ادامه دار می رسید. وقتی به جانب اهداف تان در حال حرکت هستید، در شرایطی آمیخته از وجد و نشاط به سر می برید.

احساس پیروزی را خلق کنید

همه دوست دارند که احساس برنده بودن بکنند و احساس برنده بودن وقتی به دست می آید که برنده شوید. وقتی برنده می شوید که ۱۰۰ درصد کارتان را انجام بدهید. وقتی این کار را به تکرار انجام بدهید، عادت می کنید که کارتان را به انتها برسانید. وقتی به این کار عادت کردید، زندگی تان بهتر می شود و آن هم به اندازه ای که تصورش را نمی توانید بکنید.

در روان شناسی، عکس این موقعیت همیشه مصداق دارد. “کار به اتمام نرسیده” منبع استرس و اضطراب است. در واقع، بخش اعظم ناخوشنودی اشخاص به این دلیل است که آنها نمی توانند به خود نظم و ترتیبی بدهند تا کار و مسئولیتی را که باید انجام دهند به انتها برسانند.

اگر ماموریتی عمده را به تعویق انداخته باشید، می دانید که درباره ی چه چیزی حرف می زنم. هرچه بیشتر برای دست به کار شدن وقت صرف کنید و هرچه به زمانی که باید کار را تمام کنید نزدیک تر باشد، استرس بیشتری تجربه می کنید.

این می تواند شما را در شب بیدار نگه دارد و روی شخصیت شما تاثیر بگذارد. اما وقتی سرانجام، کارتان را انجام می دهید و آن را به اتمام می رسانید، احساس راحتی و شادمانی فراوان می کنید. انگار که طبیعت به هر کار مثبت شما پاداش می دهد. از سوی دیگر، وقتی کارتان را انجام نمی دهید مشمول مجازات طبیعت واقع می شوید.

(منبع: هدف، برایان تریسی)

ادامه ی مقالات هدف را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن