لب ها در زبان بدن چه چیزهایی را نمایان می کنند

لب ها در زبان بدن چه چیزهایی را نمایان می کنند
مجموع 5 از 2 رای

زبان بدن

لب ها در زبان بدن چه چیزهایی را نمایان می کنند

کشیدن ناخودآگاه لب ها احساس واقعی شما را بدون در نظر گرفتن آنچه می گویید نشان می دهد. می گویید احساس خوبی دارید؟ پس چرا لب های تان می لرزد؟ می گویید خوشحالید؟ پس چرا لب های تان مانند لبه ی تیغ در امتداد دهان تان کشیده شده است؟ در هر صورت هر احساسی که تجربه می کنید، لب های تان شما را لو می دهد.

لب های کشیده با ماهیچه های منقبض

انقباض ماهیچه های لب، نشان دهنده ی اضطراب است. گرچه این حالت به احساسات منفی مانند عصبانیت یا ناراحتی محدود نمی شود.

لحظه ای که آماندا به سیمون معرفی شد، می دانست که اون همان کسی است که آرزویش را داشته. اما از آنجا که نمی خواست سریع خود را لو دهد، احساسش را بروز نداد. آماندا گفت که هرگاه سیمون را می دید، لبخندی می زد و برای آنکه نیشش تا بناگوش باز نشود، مجبور بود ماهیچه های اطراف لبش را جمع کند.

لب های آویزان

کسانی که غمگین، افسرده یا در حال استراحت اند، لب های شان آویزان است. در این حالت ماهیچه ی لب ها کشیده و منقبض نیست. حالت چهره ی این افراد به شما می گوید که آنها نسبت به چیزی بی اعتنا شده یا در برخی موارد، از چیزی قطع امیده کرده اند.

زبان بدن

جویدن لب ها

برخی افراد هنگام اضطراب، شروع به جویدن چیزی مثل مداد یا انگشت یا لب شان می کنند. آنها به طور ناخودآگاه به دوران نوزادی شان برمی گردند. لب آسان ترین چیز برای جویدن است، زیرا به آن دسترسی دارید.

جویدن لب ها علاوه بر اینکه نشانه ی اضطراب است، ممکن است علامت کنترل خود نیز باشد؛ این حالت، مکانیسم از پیش تعیین شده ای است که فرد را از گفتن چیزی که پشیمانی به همراه دارد، باز می دارد.

(منبع: زبان بدن به زبان آدمیزاد، الیزابت کونکه)

ادامه ی مقالات زبان بدن را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن