IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix content marketing dmark pwconf startupgrind video marketing استارتاپ گرایند استراتژی های اثر بخش تبلیغات استوری اینستاگرام اشتراک‌گذاری محتوا افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم ایمیل مارکتینگ اینستاگرام اینستاگرام مارکتنیگ اینستاگرام مارکتینگ بازار ارز بازار بورس بازار سکه بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی دیجیتال بازاریابی سال ۲۰۲۰ بازاریابی محتوا بازاریابی ویدیویی برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی بهینه سازی محتوا بهینه سازی موتور جستجو بهینه سازی گوگل تبلیغات تبلیغات کلیکی تواضع تولید محتوا تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی خلاقیت دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین ریسک سرمایه گذاری سئو ساخت هویت تجاری سرمایه سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شبکه‌های اجتماعی شیرینی طراحی لوگو فروش فروشگاه اینترنتی فریلنسر قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محتوا محصول مدیریت مدیریت منابع انسانی مدیریت کسب و کار مشاغل بازاریابی مشتری مداری مصاحبه موتور جستجوی گوگل موفقیت موفقیت در بازار کار میوه فروشی نیلپر هاست و سرور هشتگ وب فارسی وب مارکتینگ وبینار ویدئو مارکتینگ ویدیو ویدیو مارکتینگ پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کافه تهرون کتابفروشی کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کسب و کارهای اینترنتی کلانا کلمات کلیدی کمپین‌های تبلیغاتی کپی رایتینگ گل فروشی
قدر زندگی را بدانید!

قدر زندگی را بدانید!

قدر زندگی را بدانید!

در انتهای بسیاری از نامه ها، از این عبارت استفاده می کنم: “قدر زندگی را بدانید.” از این کلمات در امضای کتاب برای خوانندگان کتاب هایم و پیغام گیر منشی تلفنی نیز استفاده می کنم. این عبارت یکی از راه ها برای یادآوری به مردم است که زندگی گرانبهاست و ما چقدر خوش شانس هستیم که زنده، روی این کره ی خاکی قرار داریم.

منظورم از بیان این کلمات، دقیقا همین است که می گویم. در حقیقت، من معتقدم که سپاسگزاری یکی از ابزارهای زندگی آرامش بخش است. سپاسگزاری راهی برای قرار دادن تقریبا هر موردی در جایگاه مناسب و مطابق اهمیت آن است.

بیشتر اوقات، ما برای این ارمغان زندگی ارزشی قائل نمی شویم. با شتاب به هر سو می رویم. گویی به جای آنکه واکنش های ما ناشی از تعقل باشند از عادت نشات می گیرند. به بزرگ ترین اولویت های خود توجه نمی کنیم. ما اغلب نه فقط آنچه را که داریم، بلکه خود زندگی را نیز درک نمی کنیم و نمی شناسیم.

دریافتم که وقتی ارمغان زندگی را می شناسم، بسیاری از “مسائل کوچک” در نظرم خرد می شوند و از اهمیت شان کاسته می شود. قدرشناسی، دید من به امور را در جایگاه مناسب خود قرار می دهد و عصبانیت و واکنش پذیری ام را کاهش می دهد. در حقیقت، وقتی واقعا احساس سپاسگزاری می کنم، به نظر نمی رسد هیچ چیز من را به خود مشغول سازد. گاهی اوقات حتی به اوضاع آشفته نیز دیدی فکاهی دارم.

وقتی به دیگران یادآوری می کنید که قدر زندگی را بدانند، تا خود چنین نباشید نمی توانید به دیگران چنین نصیحتی کنید. به یاد همسر، فرزند، دوست، مادر، پدر، همسایه یا هر شخص دیگری بیاورید که قدر زندگی را بدانند و مشاهده کنند که شما از انجام آن چه نتیجه ای گرفته اید.

احتمالا شما احساس حق شناسی و در مجموع احساس خوب را در خود حس می کنید. زندگی شما بهتر شده است و همین اتفاق برای اطرافیان شما نیز پیش می آید. قدرشناسی از زندگی، مهر و محبت، تواضع و فروتنی، سخاوت و بخشش را به شما یادآوری می کند. به شما یادآوری می کند که بیشتر از لحظات استفاده کنید، توقف کنید و گل های رز را استنشاق نمایید.

من از شما می خواهم این روش را ملکه ی ذهن خود کنید و آن را در زندگی روزانه ی خود بکار ببرید. به دیگران نیز یادآوری کنید که قدر زندگی را بدانند. با این کار خدمتی بزرگ به خود نوع بشر خواهید کرد.

(منبع: از کاه کوه نسازید، دکتر ریچارد کارلسون)

ادامه ی مقالات خانواده ی موفق را دنبال کنید…

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar