IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix dmark pwconf startupgrind video marketing استارتاپ گرایند استراتژی های اثر بخش تبلیغات استوری اینستاگرام افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم اینستاگرام اینستاگرام مارکتینگ بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی دیجیتال بازاریابی محتوا برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی تبلیغات تواضع تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی خلاقیت دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین ساخت هویت تجاری سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شیرینی طراحی لوگو فروش فروشگاه اینترنتی قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محصول مدیریت مدیریت منابع انسانی مشاغل بازاریابی مشتری مداری مصاحبه موفقیت موفقیت در بازار کار میوه فروشی نیلپر هشتگ وب فارسی وبینار ویدیو ویدیو مارکتینگ پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کافه تهرون کتابفروشی کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کلانا گل فروشی
مدیریت زمان

قدرت زمان : 7 روش برای مدیریت زمان

قدرت زمان : ۷ روش برای مدیریت زمان

برای پرورش عادت های مدیریت زمان هفت راه وجود دارد. هراندازه بیشتر به این روشها فکر کنید و آنها را به کار بگیرید، سریع تر می توانید به یک برنامه ریزی ذهنی کارآمد، مؤثر و با بهره وری بالا برسید.

اول اینکه به خاطر داشته باشید تصویری که از خودتان دارید عملکرد شما را تعیین می کند. عملکرد شما همیشه منطبق با تصویر درونی است که از خودتان دارید. خودتان را باید همان کسی تصور کنید که می خواهید باشید. در واقع با تکرار تجسم خودتان به عنوان کسی که بسیار کارآمد و باکفایت است می توانید تصویری را که از خودتان دارید برای همیشه تغییر دهید. تصور کنید که در مدیریت فردی و مدیریت زمان عالی هستید. این تصویر را بارها و بارها در ذهن تان مجسم کنید تا ضمیر ناخودآگاه آنها را به عنوان دستورهای جدید بپذیرد. خواهید دید که مدیریت مؤثر زمان برایتان آسان می شود و به صورت خودکار در می آید.

دوم اینکه به خاطر داشته باشید برای رسیدن به یک الگوی رفتاری جدید بیست و یک روز وقت لازم دارید. یک عمر طول کشیده تا کسی شوید که اکنون هستید و عادت های مدیریت زمان شما چیزی باشد که امروز هست. تغییر کردن به تمرین و تعهد نیاز دارد. همچنین برای اینکه ضمیر ناخودآگاه شما فرامین، تصاویر و باورهای مثبت جدید را به عنوان دستورالعمل جدید بپذیرد به تمرین و تعهد نیاز دارید. نسبت به خودتان صبور باشید. انتظار نداشته باشید که یک باره تغییر کنید.

سوم اینکه با خودتان عهد کنید که در مدیریت زمان مهارت پیدا کنید. به خودتان قول بدهید که می خواهید وقت شناس باشید و روی مهم ترین وظایف تان تمرکز کنید. آنگاه به دیگران قول بدهید که می خواهید در آینده با کفایت و کارآمد باشید. وقتی در مورد استفاده بهتر از وقت با دیگران صحبت می کنید یا به دیگران در این مورد قولی می دهید راحت تر می توانید به قول تان عمل کنید. وقتی می دانید دیگران چشم به شما دارند تا ببینند به قول تان عمل می کنید یا نه، انگیزه تان برای منضبط تر کردن خودتان و ثبات قدم در این راه بیشتر می شود.

چهارم اینکه برای پرورش عادت های مدیریت زمان، کار را از حوزه ای شروع کنید که در آن ضعیف هستید. سعی نکنید یکباره همه چیز را تغییر دهید. تنها یک عادت یا رفتار را که می دانید خیلی برایتان مفید است تغییر دهید. وقتی برای اصلاح عادت هایتان در یک حوزه مقید می شوید، این کار برای حوزه های دیگر هم سودمند خواهد بود.

پنجم اینکه عادت جدید مدیریت زمان را با قدرت شروع کنید. وقتی تصمیم می گیرید در عادت خاصی عملکرد مطلوبی داشته باشید استثنا قائل نشوید. اگر تصمیم می گیرید وقت شناس باشید و در هیچ یک از قرارهایتان تاخیر نداشته باشید خودتان را موظف کنید درست سر ساعت در محل قرار حاضر شوید، یعنی یک دقیقه هم تاخیر نداشته باشید تا وقت شناسی عادت تان شود. اگر تصمیم می گیرید اولِ وقت، به ارزشمندترین کارتان بپردازید خودتان را مقید کنید برای سه هفته به این کار ادامه دهید تا کار کردن روی مهم ترین کار برایتان عادی شود. هرگز از زیر بار مسئولیت شانه خالی نکنید. برای کم کاری هرگز عذر یا توجیهی نیاورید. اراده کنید عادت جدید را آنقدر تکرار کنید تا ثبات پیدا کند.

ششم اینکه به جای استفاده از شیوه آزمون و خطا از روش آزمون و موفقیت استفاده کنید، روشی که می آموزد چطور از طریق استفاده از شکست هایتان به موفقیت برسید. شیوه آزمون و موفقیت مستلزم این است که از اشتباهات تان درس بگیرید. دلایل ضعف مدیریت زمان تان را تجزیه و تحلیل کنید. ابتدا به حوزه هایی از زندگی تان که ضعف مدیریت زمان در آن به چشم می خورد نگاه کنید و از خودتان بپرسید چرا در این حوزه ضعیف هستید؟ از خودتان بپرسید «برای اینکه در این حوزه مؤثرتر عمل کنم چه موانعی سر راهم هستند؟» کمی وقت بگذارید و به رفتارهای فعلی تان فکر کنید. با این کار در مورد اینکه باید چه تغییراتی بکنید تا انسان مؤثر و کارآمدی شوید که توانایی اش را دارید هوشیارتر می شوید.

مورد هفتم که شاید از همه مهمتر باشد این است که کاملا باور داشته باشید که می توانید در مدیریت زمان برجسته و شاخص شوید. اصل باور می گوید «باورهای شما به واقعیت بدل می شوند». هرچه قوی تر باور داشته باشید که می توانید مدیریت زمان تان را در حد مطلوب بهبود ببخشید، این باور سریع تر به واقعیت تبدیل می شود. هرچقدر باورتان قوی تر باشد در نهایت رفتارهای جدید تان شکل می گیرند و به واقعیت بدل می شوند. خبر خوش اینکه مدیریت زمان یک مهارت است، مثل تایپ کردن یا دوچرخه سواری. مدیریت زمان هم مثل هر مهارت دیگر با تمرین و تکرار قابل یادگیری است. با مدیریت زمان می توانید بر هر مانعی غلبه کنید و به هر هدفی که می خواهید برسید. با مهارت های عالی مدیریت زمان می توانید روی زندگی و آینده تان کنترل کامل داشته باشید. مدیریت زمان کلید موفقیت نامحدود است.

منبع: (قدرت زمان، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات قدرت زمان را دنبال کنید…

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar