قدرت زمان : مسلط شدن بر زمان با اهداف و خواسته‌ها

قدرت زمان : مسلط شدن بر زمان با اهداف و خواسته‌ها
مجموع 5 از 1 رای

مسلط شدن بر زمان

قدرت زمان : مسلط شدن بر زمان با اهداف و خواسته‌ها

شما باید خواسته هایتان را تعیین کنید. شما می توانید برای اهداف و مقاصد اصلی تان تصمیم بگیرید. واژه کلیدی در بهره وری فردی «شفافیت» است. نقطه شروع قدرت زمان شفاف کردن هدف هایتان است. متداول ترین عامل اتلاف وقت و بزرگترین مانع موفقیت در زندگی نداشتن بینش نسبت به هدف اصلی و یا گم کردن هدف است. آمبروز بیبرس نویسنده «فرهنگ لغت شیطان» می نویسد: «فراموش کردن هدف موجب تحمل زحمت و اتلاف وقت می شود. افراد بسیاری همه روزه سخت کار می کنند اما در مورد هدف هایشان روشن نیستند.»

مدیریت زمان بیش از هر چیز دیگری شما را ملزم به برنامه ریزی و سازماندهی زمان می کند به نحوی که مهم ترین هدف هایتان را در اسرع وقت به انجام برسانید. سازماندهی روشن اهداف و اولویت بندی آنها و سپس تمرکز روی مهم ترین هدف، راه حل کلیدی برای استفاده بهینه از وقت است.

به جمع افراد بالای هرم بپیوندید

در واقع کمتر از سه درصد مردم اهداف مکتوب و روشن دارند و معمولا همین ها سی درصد موفق ترین افراد در زمینه های مختلف هستند. کمتر از یک درصد مردم اهداف شان را مورد بازنگری و بازنویسی حساب شده قرار می دهند. در سال ۱۹۹۰ مقاله ای برای یک نشریه نوشتم و ناشر، این جمله مقاله را برجسته کرد: «اگر برای خودت هدفی نداری تا ابد محکوم هستی که برای دیگران کار کنی.» این موضوع هنوز هم واقعیت دارد. شما می توانید کار کنید و به هدف های فردی تان برسید، یا اینکه کار کنید تا دیگران یا شرکتی که برای آن کار می کنید به اهدافشان برسند. در هر صورت همیشه در راه رسیدن به هدفی خاص مشغول کار هستید.

مهارت اصلی موفقیت

تعیین هدف، مهارت اصلی موفقیت است. برای رسیدن به موفقیت و خوشبختی بیشتر، توانایی در خلق هدف های روشن و نظام مند و برنامه ریزی برای رسیدن به آنها بیشتر از هر مهارت دیگری به شما کمک خواهد کرد. تعیین هدف کار پیچیده ای نیست و تنها با یک برگ کاغذ، یک خودکار و خود شما شروع می شود. نوشتن اهداف بعضی وقت ها زندگی شما را به شکل فوق العاده ای متحول می کند. زیگ زیگلار، نویسنده سرشناس، می گوید: «هدف های مکتوب، شما را از انسانی کلی گرا و سردرگم به انسانی خاص و هدفمند تبدیل می کند». نوشتن اهداف روی کاغذ به ذهن شما برنامه می دهد. ذهن ناخودآگاه وقتی با ذهن فراهوشیارتان همراه شود شبانه روز روی هدف هایتان کار می کند، حتی موقعی که در خواب هستید.

در نتیجه در زندگی از افراد و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید در مسیر هدف هایتان استفاده می کنید. ایده ها و شناخت های مفیدی به دست می آورید. به مقاله ها و کتاب هایی برمی خورید که در آنها راه حل مشکلات تان هست. جریانی از انرژی و اشتیاق را تجربه می کنید که شما را به جلو هدایت می کنند. 

منبع: (قدرت زمان، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات قدرت زمان را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن