قدرت زمان : ۴ مسئله در مدیریت هر پروژه

قدرت زمان : ۴ مسئله در مدیریت هر پروژه
مجموع 5 از 2 رای

4 مسئله در مدیریت هر پروژه

قدرت زمان : ۴ مسئله در مدیریت هر پروژه

در مدیریت پروژه چهار مسئله اساسی وجود دارد و قبل از شروع هر پروژه ای باید به دقت در مورد آن ها فکر و از آن ها پرهیز کرد.

این ۴ مسئله اساسی به شرح زیر است:

١. اختصاص ندادن وقت کافی. اولین مسئله این است که وقت کافی برای تکمیل کار های چند وظیفه ای اختصاص داده نمی شود. دلیل اصلی شکست پروژه ها و منحرف شدن افراد از مسیرشان و موفقیت نشدن همین است.

آن ها به بهترین ها امید دارند و به شانس اعتماد می کنند و برای کامل کردن هر مرحله از پروژه وقت اضافه را در نظر نمی گیرند. این موضوع یک اشتباه بزرگ است و حتما باید برای به موفقیت رسیدن هر پروژه ای به آن دقت شود.

۲. داشتن بهترین فرضیه ها. مسئله دوم این است که فرض می شود هر چیز درست از آب درخواهد آمد. به قول نویسنده مشهور، الکس مکنزی: «ریشه تمام شکست ها پیش فرض های غلط است».

هرگز این فرض را نداشته باشید که همه چیز درست از آب در خواهد آمد. فرض کنید با مشکلاتی روبرو خواهید شد. برای حل این مشکلات و پیشبرد کار طبق برنامه برای خودتان وقت و منابع کافی در نظر بگیرید. در بیشتر موارد ایده آل ما اتفاق نمی افتد و باید این موضوع در نظر گرفته شود.

٣. عجله برای تمام کردن کار. سومین مشکل در مدیریت پروژه وقتی است که تیم مسئول پروژه در پایان دادن به آن عجله به خرج بدهد. وقتی به علت کمبود وقت یا پول بخواهید با عجله پروژه را تمام کنید بدون تردید اشتباهاتی خواهید داشت و کیفیت کار شما آن چنان پایین خواهد بود که دوباره مجبورید برگردید و اشتباهات را تصحیح کنید.

اگر آهسته ولی پیوسته کار کنید و درست کار کردن را در درجه اول اهمیت قرار بدهید وقت کمتری برای تکمیل درست پروژه صرف خواهید کرد. همیشه این موضوع را مد نظر داشته باشید که عجله واقعا کار شیطان است و کار را خراب می کند.

۴. انجام هم زمان چند کار. مشکل چهارم در مدیریت پروژه این است که بخواهید همزمان چندین کار را با هم انجام بدهید و هیچ کدام را درست انجام ندهید. ممکن است مسئولیت های زیادی را خودتان به عهده بگیرید یا اینکه مسئولیت های زیادی را به شخص دیگری واگذار کنید.

در هر دو مورد بخش های مختلفی از پروژه با مشکل برخورد می کنند و بعضی مواقع تمام تلاش تان از بین خواهد رفت. کارها را یکی یکی انجام بدهید و قبل از اینکه کار بعدی را شروع کنید کار اول را خوب به انجام برسانید. از قدیم گفته اند که یک ده آباد به از صد شهر خراب.

منبع: (قدرت زمان، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات قدرت زمان را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن