قدرت زمان : مدیریت موفقیت آمیز پروژه

قدرت زمان : مدیریت موفقیت آمیز پروژه
مجموع 5 از 2 رای

مدیریت موفقیت آمیز پروژه

قدرت زمان : مدیریت موفقیت آمیز پروژه

برای مدیریت موفقیت آمیز پروژه چند عامل وجود دارد. اولین و مهم ترین آنها برقراری ارتباط مناسب بین اعضای مختلف گروهی است که مسئول اجرای بخش های مختلف پروژه هستند.

شفافیت بسیار مهم است

اولین ضرورت برای برقراری ارتباط خوب شفافیت است. شفافیت یعنی این که دقیقا آنچه را منظورتان است بیان کنید، در واقع شما آنچه را می خواهید انجام شود به روشنی و بدون هیچ ابهامی توضیح بدهید. هرگز نباید فقط فرض کنید که دیگران کاملا متوجه منظورتان شده اند و آنچه را که به آن ها گفته شده یا کاری را که از آنها انتظار می رود فهمیده اند.

مرتب متوجه بازخورد اعضای گروه تان باشید و هر چیز را دو بار بررسی کنید. از اعضای تیم بخواهید آنچه را شنیده اند با زبان خودشان توضیح بدهند. آنها را تشویق کنید سؤال کنند و آزادانه بحث کنند. تشویق شان کنید اعتراض ها و مخالفت هایشان را ابراز کنند.

در مسیر پیشرفت پروژه هر اندازه افراد بیشتری درگیر بحث شوند تعهد آنها برای موفقیت پروژه بیشتر می شود. هر اندازه بحث بیشتری در مورد کار وجود داشته باشد موضوع آن برای همه تیم روشن تر می شود.

استقامت مسئله مهمی است

قسمت بعدی برقراری استقامت و پایداری است. رهبر تیم باید صبور، خوش بین، مصمم، و با استقامت باشد. برای رهبری درست یک پروژه لازم است شما از بهترین ویژگی های رهبری و مدیریت برخوردار باشید.

وقتی که مسائل غلط از آب در می آیند باید خونسردی تان را حفظ کنید، باید مرتب به خودتان یادآوری کنید که اگر شخصا در جریان کارهای پروژه قرار نداشته باشید به سرانجام نخواهد رسید. اگر پروژه به اندازه کافی مهم است باید مسئولیت کامل نظارت را قبول کنید. نباید فرض کنید همه چیز طبق برنامه پیش خواهد رفت، مگر اینکه شخصا برای بررسی مسائل وقت بگذارید.

با اختلافات و عملکردهای ضعیف برخورد کنید

قسمت بعدی برقراری ارتباط خوب در مقام رهبر گروه این است که باید با اختلافات و عملکردهای ضعیف صریح و روشن برخورد کنید. اگر شخصی وظیفه اش را درست انجام نمی دهد نمی توانید آن را نادیده بگیرید. نمی توانید از این قضیه بگذرید و امیدوار باشید موضوع خود به خود حل شود.

بهترین مدیران، زمانی که مسئله ضرب الاجلها و کیفیت کار مطرح باشد توقعات زیادی از کارمندان شان دارند. وظیفه شما هم همین است. همه را تشویق کنید که صریح و روشن در مورد پروژه و پیشرفت آن صحبت کنند.

اگر لازم است آماده باشید که مسئولیت انجام کارها و وظایف را تغییر بدهید. کارهای مختلف را به افراد مختلف واگذار کنید. اگر به شخصی بیش از اندازه کار واگذار شده و شخص دیگری به ظاهر کار کمی دارد آماده باشید که در تقسیم وظایف تجدید نظر کنید تا هرکس احساس کند کارش را به بهترین وجه می تواند به انجام برساند.

منبع: (قدرت زمان، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات قدرت زمان را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن