قدرت زمان : فواید تمرکز

قدرت زمان : فواید تمرکز
مجموع 5 از 3 رای

فواید تمرکز

قدرت زمان : فواید تمرکز

یادگیری تمرکز چندین مزیت دارد. اول اینکه تکمیل کردن یک وظیفه مهم منبع انرژی، شوق و عزت نفس خواهد بود. از سوی دیگر ناتوانی در انجام وظایف مهم یا انجام ناقص آنها نه تنها منبع فشار روحی خواهد بود بلکه شوق و عزت نفس شما را کم می کند. وقتی وظیفه مهمی را به انجام می رسانید جریانی از انرژی و سلامتی را تجربه می کنید.

وقتی کاری کم اهمیت را انجام می دهید، حتی اگر آن را به خوبی انجام دهید، هیچ احساس رضایتی به شما دست نمی دهد و هیچ پاداشی به خودتان نمی دهید. ملزم کردن خودتان به تمرکز روی یک کار تا تمام کردن آن به شما احساس رضایت، شایستگی و تسلط می دهد و باعث می شود احساس کنترل روی خودتان را تجربه کنید و احساس کنید که سرنوشت تان را در دست گرفته اید.

عادت تمام کردن کارها

عادت تمام کردن کارها، یعنی به اتمام رساندن آنچه که شروع کرده اید نقش مهمی در رشد شخصیت دارد. شما نمی توانید کسی را که نمی تواند آنچه را شروع کرده به اتمام برساند شخصی کاملا بالغ و کارآمد تصور کنید. رشد این عادت کلید موفقیت بلندمدت است. اگر بتوانید مرتب خودتان را شخصی متمرکز تجسم کنید و فعالیت هایتان را به سوی رسیدن به موفقیت های عالی هدایت کنید، می توانید فرایند تبدیل شدن به فردی کارآمد را تسریع کنید. خودتان را فردی فعال و سازنده تجسم کنید.

ذهن ناخودآگاهتان را مدام با چنین تصویری از خودتان پر کنید تا آن را به عنوان یک فرمان بپذیرد. یادتان باشد خودتان را همان طوری تصور کنید که می خواهید باشید. ذهن ناخودآگاه نمی تواند بین یک تجربه واقعی و تجربه خیالی تمایز قائل شود. اگر تصویری ذهنی از خودتان ایجاد کنید که در آن شخصی کارآمد و پویا هستید ذهن ناخودآگاه دقیقا به گونه ای عکس العمل نشان می دهد که گویی همانی هستید که تصور کرده اید.

هر بار که تجسم می کنید بهترین عملکرد را دارید ذهن ناخودآگاه تان دقیقا آن را به شکلی ضبط می کند که انگار واقعا در حال اتفاق افتادن است. آنگاه حرفها، عملکرد و رفتار شما را به نحوی تنظیم می کند که عملکرد واقعی تان در جهان بیرون با تصویری که در درون خلق کرده اید با هم سازگاری داشته باشد.

هربار موقعیتی را به یاد می آورید که در آن با اعتماد به نفس رفتار کرده اید، ذهن تان آن را به عنوان پنداری از شما ثبت می کند. هر اندازه بتوانید بیشتر خودتان را در بهترین شرایط ممکن ببینید این عادت سریع تر به یک رفتار خودکار تبدیل می شود. با انباشته کردن ذهن تان با تصاویر مثبت، خودتان را برای موفقیت آماده می کنید. این تصاویر می توانند تصاویری باشند که خودتان خلق می کنید یا تکرار و مرور تجربه های خوب گذشته باشند از اوقاتی که عملکردی عالی داشته اید.

منبع: (قدرت زمان، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات قدرت زمان را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن