IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix content marketing dmark Google Ads pwconf startupgrind video marketing اخبار جعلی اخبار جعلی و کسب و کارها استارتاپ گرایند استخدام استراتژی های اثر بخش تبلیغات استودیو ایده پردازان استوری اینستاگرام اشتراک‌گذاری محتوا افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم ایمیل مارکتینگ اینستاگرام اینستاگرام مارکتنیگ اینستاگرام مارکتینگ بازار ارز بازار بورس بازار سکه بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی اینترنتی بازاریابی در وکالت بازاریابی دیجیتال بازاریابی رویدادی بازاریابی سال ۲۰۲۰ بازاریابی محتوا بازاریابی ویدیویی بحران کسب و کارها برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی بهینه سازی محتوا بهینه سازی موتور جستجو بهینه سازی گوگل تبلیغات تبلیغات بازاریابی تبلیغات در گوگل تبلیغات کلیکی تجارت الکترونیک تواضع توسعه کسب و کار تولید محتوا تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی جذب مشتری جعل خبر جلسات کاری حفظ تمرکز کارمندان خرده فروشی خلاقیت دروغ رسانه ای دورکاری دورکاری شرکت ها دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین روان‌شناسی مدیریت ریسک سرمایه گذاری سئو ساخت موشن گرافیک ساخت هویت تجاری سرمایه سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شبکه‌های اجتماعی شکست کسب و کار شیرینی صفحه اول گوگل طراحی لوگو طراحی گرافیک فروش فروشگاه اینترنتی فریلنسر قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محتوا محصول مدیریت مدیریت بحران مدیریت منابع انسانی مدیریت پروژه مدیریت کسب و کار مشاغل بازاریابی مشاغل محلی مشتری مداری مصاحبه موتور جستجوی گوگل موتورهای جستجو موشن گرافیک موفقیت موفقیت در بازار کار موقعیت شغلی میوه فروشی نوآوری در مدیریت نکات مهم برگزاری جلسات نیروی کار نیلپر هاست و سرور هشتگ وب فارسی وبلاگ نویسی وب مارکتینگ وبینار ویدئو مارکتینگ ویدیو ویدیو مارکتینگ ویروس کرونا ویروس کرونا و دورکاری پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کارآفرینی زنان کارافرینی کافه تهرون کتابفروشی کرونا کرونا و اقتصاد کسب و کار کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کسب و کارها در کرونا کسب و کارهای اینترنتی کسب و کارهای زنانه کسب و کارهای کوچک کلانا کلمات کلیدی کمپین‌های تبلیغاتی کپی رایتینگ گل فروشی یوتیوب
ادغام افکار و احساسات

قدرت زمان : ادغام افکار و احساسات

قدرت زمان : ادغام افکار و احساسات

اصل ادغام احساسات با تجسم ذهنی پیامد فوق العاده ای دارد. فرمولی هست که می گوید:

“تصویر ذهنی ضربدر احساس مساوی است با موفقیت.”

معنی اش این است که اگر شما تصویر ذهنی روشنی از خوب کار کردن تان ایجاد کنید و آن را با احساس شوق و لذت ادغام کنید ذهن ناخودآگاه آن تصویر را سریع تر به عنوان یک فرمان می پذیرد. بنابراین خیلی سریع تر به رفتار جاری شما تبدیل خواهد شد. یکی از روش های قدرتمند برای برنامه نویسی مجدد ذهن ناخودآگاه و کسب افکار، احساسات و رفتارهای کسانی که کارایی بالایی دارند این است که طوری عمل کنید که انگار از همین حالا همان کسی هستید که می خواهید باشید.

ژست مناسب داشته باشید

ظاهرا بدن انسان در مقابل هر حالت عاطفی یا ذهنی ژست خاصی به خودش می گیرد. ضمنا هر عادت خوب کاری هم یک زبان بدن خاص خودش دارد. برای مثال در صورتی که پشت میز کار می کنید اگر صاف و کشیده بنشینید و بدن تان را به جلو خم کنید در واقع احساس پویایی بیشتر را تحریک می کنید. اگر با چابکی قدم بردارید، سرتان را بالا بگیرید و شانه هایتان را عقب نگه دارید و چانه تان را کمی بالا نگه دارید احساس اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کنید و احساس می کنید که بهره وری بالایی دارید. قانون تطابق احساس و رفتار می گوید اگر در درونتان احساس خاصی داشته باشید در بیرون بر مبنای آن رفتار می کنید.

مثلا اگر شاد باشید مثل آدم های شاد رفتار می کنید این قانون هم چنین می گوید موقع هایی که می خواهید شاد باشید اما چون احساستان تحت کنترل تان نیست نمی توانید شاد باشید، می توانید طوری رفتار کنید که انگار شاد هستید، زیرا رفتارتان می تواند تحت کنترل تان قرار بگیرد. بنابراین براساس قانون تطابق احساس و رفتار به این دلیل که رفتارتان شاد است احساس شادی را هم به دست می آورید.

اگر می خواهید به اعتماد برسید باید با اعتماد عمل کنید. اگر می خواهید شجاع باشید باید شجاعانه عمل کنید. اگر می خواهید کارآمد باشید باید رفتار شما به نحوی باشد که نشان دهد آدم کارآمدی هستید. اعمال شما احساسات و باورهای شما را ایجاد می کنند، درست همانطور که احساسات و باورهایتان تعیین کننده اعمال شما هستند.

صاف بنشینید

از طرف دیگر، اگر در صندلی فرو بروید و سرتان را پایین بگیرید احساس خواب آلودگی و سردرگمی خواهید کرد. اگر پاهایتان را روی میز بگذارید، به صندلی تان تکیه بدهید و عضلاتتان را شل کنید سطح انرژی تان پایین می آید و شوق تان را برای انجام هر نوع کار ثمربخشی از دست می دهید. در تمام ساعات کاری باید مرتب به نحوه نشستن و کارکردن تان توجه کنید. از خودتان بپرسید که آیا یک انسان پویا و فعال این طور می نشیند و این طور به نظر می رسد؟ اگر پاسخ منفی بود، باید حالت و وضع فیزیکی تان را تغییر بدهید تا با حالتی و ژستی که فکر می کنید اشخاص موفق و کارآمد می نشینند و کار می کنند سازگاری داشته باشد.

منبع: (قدرت زمان، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات قدرت زمان را دنبال کنید…

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar