IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix dmark pwconf startupgrind video marketing استارتاپ گرایند استراتژی های اثر بخش تبلیغات استوری اینستاگرام افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم اینستاگرام اینستاگرام مارکتینگ بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی دیجیتال بازاریابی محتوا برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی تبلیغات تواضع تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی خلاقیت دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین ساخت هویت تجاری سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شیرینی طراحی لوگو فروش فروشگاه اینترنتی قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محصول مدیریت مدیریت منابع انسانی مشاغل بازاریابی مشتری مداری مصاحبه موفقیت موفقیت در بازار کار میوه فروشی نیلپر هشتگ وب فارسی وبینار ویدیو ویدیو مارکتینگ پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کافه تهرون کتابفروشی کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کلانا گل فروشی
سؤال های مناسبی از خودتان بپرسید

قدرت زمان : سؤال های مناسبی از خودتان بپرسید

قدرت زمان : سؤال های مناسبی از خودتان بپرسید

در مطلب زیر چند سؤال آمده است که می توانید از این پرسش ها برای رسیدن به شفافیت در مورد هدف ها، تمرکز روی آن ها و ماندن در مسیر رسیدن به آن ها استفاده کنید.

اول این که باید مدام از خودتان بپرسید: «می خواهم چه کاری را انجام بدهم؟» با انجام کارها و یا تلاش هایتان دقیقا می خواهید به چه دستاوردهایی برسید؟ ابهام و سردرگمی در پاسخ به این پرسش رسیدن طبق برنامه به هدف هایتان را غیرممکن میکند.

دوم این که باید از خودتان بپرسید «چطور می خواهم این کار را انجام بدهم؟» آیا شیوه کنونی شما مؤثر است؟ چه پیش فرض هایی دارید؟ آیا ممکن است پیش فرض هایتان درست نباشد؟ آیا برای رسیدن به هدف تان شیوه ای بهتر از شیوه فعلی که در پیش گرفته اید وجود ندارد؟

سوم اینکه از خودتان بپرسید: «هدف های واقعی من کدامند؟» این هدف ها چه تاثیری روی زندگی شخصی شما خواهند داشت؟ با چه انگیزه ای این کار را انجام می دهید؟ اگر می خواهید در دنبال کردن هدف هایتان انگیزه و انرژی لازم را داشته باشید، روشن کردن قصدی که در پس هدف هایتان وجود دارد بسیار مهم است.

پرسش چهارم و شاید مهمترین پرسش این است: «هدف اصلی من در زندگی چیست؟» هدف از کاری که الان انجام می دهم چیست؟ چه هدفی را برای خانواده ام دنبال می کنم؟ هدف نهایی ام در زندگی چیست؟ واقعا قصد دارم با زندگی ام چه کار کنم؟ این ها سؤال هایی هستند که باید دائم از خودتان بپرسید تا هرگز از مسیر رسیدن به هدف هایتان خارج نشوید.

رسیدن به شفافیت کامل

نقطه شروع مدیریت زمان رسیدن به شفافیت کامل در مورد اهداف در تمام حوزه های زندگی و در تمام سطوح کسب و کارتان است. مانند یک عکاس مرتب باید لنز وقت و فعالیت هایتان را روی مهم ترین کارهایی متمرکز کنید که قصد انجام آن ها را دارید و همچنین دلایلی که می خواهید این کارها را انجام دهید. تمام مهارت های مدیریت زمان مستلزم توافق روشن در مورد اهداف و خواسته هاست. تصمیم بگیرید که دقیقا به دنبال رسیدن به چه چیزی هستید و تمام فکرتان را روی مهم ترین هدف ها و فعالیت هایتان متمرکز کنید. اولین گام برای رسیدن به مدیریت زمان مطلوب همین است.

“رسیدن به پیروزی یک ویژگی خاص می طلبد و آن چیزی نیست جز روشن بودن هدف. اینکه بدانید چه می خواهید و برای رسیدن به آن فوق العاده مشتاق باشید. ناپلئون هیل”

منبع: (قدرت زمان، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات قدرت زمان را دنبال کنید…

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar