قدرت زمان : زود خوابیدن و زود بیدار شدن

قدرت زمان : زود خوابیدن و زود بیدار شدن
مجموع 5 از 2 رای

قدرت زمان

قدرت زمان : زود خوابیدن و زود بیدار شدن

یکی از روش های بسیار مؤثر برای تمرکز این است که صبح ها قبل از اینکه سر کار بروید مدت قابل ملاحظه ای در خانه کار کنید. معمولا اول صبح بیشتر از هر زمان دیگری برای انجام کاری که به تلاش متمرکز احتیاج دارد طراوت و توانایی داریم. سکوت صبح ها و انرژی که پس از برخاستن از خواب داریم، کمک می کند بتوانیم سرعت و تمرکز بیشتری در انجام امور داشته باشیم.

برای مثال می توانید شب ها زود بخوابید و ساعت پنج صبح بلافاصله کارتان را شروع کنید و قبل از اینکه سر کار بروید بی وقفه به مدت سه ساعت کار کنید. تعجب خواهید کرد که در این وقت از روز که قبل از آن به خوبی استراحت کرده اید و انرژی کافی دارید اختصاص دادن وقت تان به صورت بی وقفه و به دور از مزاحمت دیگران تا چه حد کارایی تان را بالا می برد.

جالب است که چه تعداد مردان و زنان بزرگ از این روش کاری پیروی کرده اند. توماس جفرسون در جایی آورده است:

«خورشید هرگز من را در تختخوابم غافلگیر نکرده است.»

وقتی صبح زود از خواب بیدار و مشغول کار می شوید می توانید قبل از شروع کار روزانه به اندازه یک روز کامل کار کنید. اگر از ساعت ۵ تا ۸ صبح کار کنید و بعد به اداره بروید خیلی زود تمام وظایف مهم تان را به انجام می رسانید. هر کار دیگری که در طول روز انجام بدهید برای شما حکم پاداش خواهد داشت.

بدون توقف کار کنید

بیشتر اوقات خیلی از شرکت ها آپارتمانی را نزدیک ساختمان شرکت اجاره می کنند و آن را به تجهیزات اداری مجهز می کنند تا کارکنان اجرایی بتوانند در آنجا بدون مزاحمت تلفن و مراجعین کار کنند. این تدبیر در بالا بردن بهره وری کاری آن ها بسیار مؤثر است بخصوص وقتی که روی وظایف و پروژه های مهم کار می کنند و مجبورند با یک برنامه زمان بندی شده و در مدت زمان کوتاهی آن را تحویل دهند.

این واقعیت که می دانید کسی مزاحم شما نخواهد شد این امکان را به شما می دهد که تمرکز بهتر و بیشتر و بازدهی بالاتری داشته باشید. اگر در خانه مشغول کار هستید باید تلفن را قطع کنید تا هیچ تماسی نتواند مزاحم کار شما شود. کارکردن بدون مزاحمت برای مدت زمان طولانی شیوه بسیار مؤثری برای افزایش برونداد و رسیدن به دستاوردهای بهتر و بیشتر است.

منبع: (قدرت زمان، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات قدرت زمان را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن