قدرت زمان : زندگی تان را تجزیه و تحلیل کنید

قدرت زمان : زندگی تان را تجزیه و تحلیل کنید
مجموع 5 از 1 رای

قدرت زمان

قدرت زمان : زندگی تان را تجزیه و تحلیل کنید

روش یادداشت برداری سریع را در تمام حوزه های زندگی تان به کار بگیرید. خیلی سریع سه مورد از مهمترین اهداف کاری، خانوادگی، سلامتی و مالی تان را یادداشت کنید. این روش را به اعضای خانواده یا همکارانتان هم معرفی کنید. به آنها سی ثانیه فرصت بدهید تا مهم ترین هدف های زندگی شان را یادداشت کنند. سه مشکل با نگرانی شما نشان دهنده گذشته تان، جایی که از آن به اینجا رسیده اید، یا آنچه که از آن فرار می کنید هستند. سه هدف شما آینده تان را رقم می زنند.

وقتی مرتب این پرسش ها را با خودتان مطرح می کنید در مورد اینکه چه کسی هستید و چه می خواهید، به شفافیت بیشتری می رسید و برای رسیدن به هدف ها و حل مشکلات تان ایده های بیشتری به ذهن تان می رسد. برای رسیدن به مهم ترین هدف هایتان باید چه گام های ویژه ای بردارید؟ هدفی که فاقد لیست دقیق و منظم اقدامات لازم رسیدن به آن است مانند ساختمانی است که فاقد نقشه ساخت است. هر اندازه برنامه عملی شما دقیق تر باشد، احتمال رسیدن به هدف بیشتر و مدت زمان رسیدن به آن کمتر خواهد شد.

هیچ محدودیتی برای خودتان تصور نکنید

در اینجا روشی ساده و قدرتمند برای تعیین اهداف و سازماندهی زندگی تان ارائه می کنیم. قلم و کاغذ بردارید و هر اقدامی را که در زمینه اقتصادی و زندگی فردی در پنج سال آینده می خواهید انجام دهید یادداشت کنید. تصور کنید که در زمان، پول، استعداد، نیروی انسانی، منابع یا توانایی هیچ محدودیتی ندارید. تصور کنید که هرچه می نویسید برایتان امکان پذیر است. این کار کمک می کند تا هدف تان شفاف تر شود.

شما می توانید از این روش برای مشکل گشایی گروهی با اعضای خانواده، همکاران یا هر شخص مهم دیگری استفاده کنید. در زمینه کسب و کارتان از این روش استفاده کنید و هر چیزی را که در زمینه فروش، رشد، سوددهی، نیروی انسانی، محصولات، خدمات، فرایندها و سهام ظرف پنج سال آینده می خواهید به آنها برسید یادداشت کنید. می توانید این کار را در منزل با همسرتان انجام دهید.

باهم بنشینید و هر چیزی را که می خواهید تا پنج سال آینده با مدت زمان بیشتر به آنها برسید، یا هر کاری را که می خواهید انجام بدهید یادداشت کنید. انجیل می گوید: «بگذار نور بتابد». هرچه برای نوشتن هدف های مورد نظرتان برای آینده وقت بیشتری بگذارید، نور بیشتری به زندگی تان می تابانید و در ماه ها و سال های آتی در مورد آنچه واقعا خواهان آن هستید آگاهی و هوشیاری بیشتری پیدا می کنید.

وقتی هدف هایتان را می نویسید، در مورد چیزهایی فکر کنید که در گذشته خواستار انجام آنها بوده اید ولی به خاطر موانعی مثل زمان، پول، ازدواج یا عوامل دیگر آنها را دنبال نکرده اید. وقتی هدفهایتان را می نویسید، قوه تخیل تان را آزاد بگذارید. هرچه می توانید هدف های بیشتری را روی کاغذ بیاورید و در مورد قابل دسترس بودن، منطقی بودن و عاقلانه بودن آنها نگران نباشید. فقط یادداشت کنید.

منبع: (قدرت زمان، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات قدرت زمان را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن