قدرت زمان : حداکثر استفاده از سفرهای هوایی

قدرت زمان : حداکثر استفاده از سفرهای هوایی
مجموع 5 از 1 رای

قدرت زمان

قدرت زمان : حداکثر استفاده از سفرهای هوایی

از آنجایی که امروزه بسیاری از مردم برای سفرهای کاری خود از هواپیما استفاده می کنند بسیار مهم است که بدانید چطور از هر ساعت پرواز به نفع خودتان و شرکتتان استفاده کنید. 

  • صندلی مناسبی انتخاب کنید

اولین گام برای حداکثر استفاده از ساعات پرواز رزرو کردن یک صندلی در بین صندلی های وسط است، یعنی جایی که روبروی صندلی شما یک میز کار هست و شما می توانید پشت آن کار کنید. در طول پرواز لازم است کیف دستی تان را همراه داشته باشید و در جایی جز صندلی های میانی این کار ممکن نیست. موقع سفر کیف دستی تان دفتر متحرک شما خواهد بود. صندلی تان اگر در قسمت وسط باشد این امکان را به شما می دهد بدون اینکه مزاحمتی برای مسافر کناریتان ایجاد کنید وسایل کارتان را کنار دست تان داشته باشید.

از کارمند فروش آژانس هواپیمایی بخواهید صندلی شما را روبروی آشپزخانه یا دستشویی رزرو نکند. این قسمت ها خیلی پرسروصداست و حواستان پرت می شود. وقتی وسایل کارتان را برای سفر آماده می کنید براساس موضوع آنها را منظم کنید. قبل از سفر در باره کارهایی که قرار است در مدت پرواز انجام دهید خوب فکر کنید. قبل از سفر حتما تمام وسایلی که قرار است همراه داشته باشید از جمله پاکت نامه ها، مهرها و پاکت های پستی تمبردار را بررسی کنید تا چیزی را جا نگذارید. کیف شما باید مجهز به تمام وسایل موردنیازتان باشد. اگر حواس تان را جمع کنید خواهید دید که تا چه اندازه می توانید در طول سفر هوایی کارهایتان را جلو اندازید.

  • زود رسیدن به فرودگاه

یکی از روش های مهم برای حداکثر استفاده از زمان پرواز زود رسیدن به فرودگاه است. باید حداقل دو ساعت قبل از پرواز وارد فرودگاه شوید. امروزه با وجود افزایش امنیت و آرامش پرواز باز هم بهتر است حداقل یک ساعت قبل از پرواز خود را به فرودگاه برسانیم. تحقیقات نشان داده است اگر در دقایق آخر به فرودگاه برسیم دچار فشار روحی می شویم و بعد از بلند شدن هواپیما دو ساعت طول می کشد تا آرامش مان را به دست بیاوریم و بتوانیم روی کارمان تمرکز کنیم. بنابراین بهتر است وقت تان را طوری تنظیم کنید که با آرامش خاطر سوار هواپیما شوید تا بتوانید به محض وارد هواپیما شدید بتوانید کارتان را شروع کنید و تا زمان نشستن هواپیما به کار ادامه دهید.

  • از تفریح و حواس پرتی دوری کنید

در طول پرواز روی کارتان متمرکز باشید. سرتان را پایین انداخته و بدون اینکه فکرتان را منحرف کنید و حواس تان پرت شود به کار ادامه دهید. از وسوسه خواندن روزنامه یا مجله خودداری کنید. بعضی از مسافران از گوشی مخصوصی استفاده می کنند تا شخص کناری تمایل پیدا نکند که سر صحبت را با آنها باز کند. من کسی را می شناسم که برای مسافر کناری که می خواهد سر صحبت را با او باز کند جواب خوبی دارد. وقتی شخص کناری از او سؤال می کند که شغلش چیست، او با یک لبخند شیرین جواب می دهد: «من برای گروه های خیریه مذهبی پول جمع آوری می کنم.»

این پاسخ همیشه در قطع مکالمه مؤثر بوده و او توانسته تا آخر سفر با آرامش به کارش ادامه دهد. نکته آخر در مورد پرواز این است که بهترین ساعت انجام کارهای مهم و نیازمند تمرکز در پروازهای رفت است که سرحال هستید. بهترین موقع برای خواندن مجله یا کتاب، استراحت کردن یا فیلم تماشا کردن در پرواز برگشت است. در برگشت معمولا خسته هستید و بهره وری چندانی ندارید. از هر دقیقه پرواز رفت برای انجام وظایفی که باید در دفتر کار به آنها رسیدگی می کردید ولی موفق نشده اید استفاده کنید. انضباط در کار اولین گام رسیدن به اوج عملکرد است. برنامه ریزی دقیق و انضباط کاری قبل از شروع کار بهره وری، قدرت عملکرد و دستاوردهایتان را فوق العاده بهتر می کند. اگر می خواهید از وقتتان بیشترین بهره را برای انجام وظایف تان ببرید بدون انضباط هرگز کاری از پیش نخواهید برد. کلید قدرت زمان انضباط است.

منبع: (قدرت زمان، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات قدرت زمان را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن