قدرت زمان : تقسیم پاداش ها با دیگران

قدرت زمان : تقسیم پاداش ها با دیگران
مجموع 5 از 2 رای

قدرت زمان

قدرت زمان : تقسیم پاداش ها با دیگران

وقتی برای کار کردن روی یک پروژه بزرگ یا انجام کاری مهم به همکاری و تفاهم اعضای خانواده نیاز دارید با آن ها قرار بگذارید که برای تکمیل کار پاداشی برای کل خانواده در نظر دارید. این پاداش می تواند بسیار ساده در حد بیرون رفتن برای خوردن شام، دیدن یک فیلم، رفتن به تعطیلات یا یک پارک تفریحی باشد. دانستن اینکه در پایان راه پاداشی وجود دارد موجب می شود اطرافیان شما را بیشتر درک و حمایت کنند و حتی شما را به تمام کردن کار تشویق می کنند.

بسیاری از شرکت ها که در مورد کارکنان بخش فروش از سیستم پاداش خانوادگی استفاده می کنند به موفقیت های بزرگی دست پیدا می کنند. آنها از طریق ارائه پاداشی مثل سفر به هاوایی یا جزایر کارائیب برای کسی که به میزان فروش مورد نظر شرکت دست پیدا کند بین کارکنان فروش رقابت ایجاد می کنند. سپس بروشورهای مربوط به مناطق تفریحی را برای همسران فروشندگان می فرستند.

به این ترتیب همسر فروشنده انگیزه پیدا می کند و مرتب فروشنده را تشویق می کند که برای رسیدن به میزان فروش مورد نظر و برنده شدن تلاش کند. این نوع پاداش ها ابزار انگیزه بخش مطلوبی برای رسیدن به عملکرد عالی هستند. تا جای ممکن برای خودتان از این نوع پاداش ها در نظر بگیرید، حتی اگر چیز ساده ای مثل قدم زدن بعد از تکمیل یک گزارش باشد. انتظار پاداش شما را در مسیر نگه می دارد و کمک می کند روی کارتان تمرکز کنید.

با خودتان گفتگوی مثبت داشته باشید

شما می توانید توانایی تمرکزتان را روی هر کاری با استفاده از جملات مثبت افزایش دهید. هر فرمانی را که تکرار می کنید سرانجام به وسیله ذهن ناخودآگاه تان پذیرفته می شود. آنگاه ذهن ناخودآگاه انگیزه پیدا می کند و شما را به سمت رفتاری که با آن فرمان سازگاری دارد هدایت می کند. وقتی با خودتان گفتگوی مثبت دارید و آن را با شوق و اطمینان ابراز می کنید از درون به سوی بهره وری بالا حرکت می کنید. وقتی توجه شما منحرف می شود می توانید از جمله های انگیزه بخش استفاده کنید.

وقتی تمرکزتان کم می شود یا دچار تعلل می شوید به خودتان بگویید: «سرکارت برگردد! سرکارت برگرد!» این باعث ایجاد انگیزه در شما خواهد شد که دوباره سر کارتان برگردید و تا تمام کردن آن به کار ادامه دهید. وقتی کسی با صحبت کردن حواس شما را از کارتان منحرف می کند می توانید تنها با این جمله خودتان را خلاص کنید: «خب، فکر می کنم باید برگردم سر کارم.» هر موقع می گویید باید سر کارتان برگردید شخص مقابل صحبتش را قطع می کند و دیگر کاری با شما نخواهد داشت. تعجب خواهید کرد که چقدر تکرار این جمله برگشتن سرکار و تمرکز دوباره روی آن را ساده می کند.

منبع: (قدرت زمان، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات قدرت زمان را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن